Сьогодні, 17:03 Переробка

Українські переробники відправлятимуть менше молочної продукції до ЄС, але при цьому залишаться беззахисними на власному ринку — Табалов

Для молочної галузі України відновлення квот на імпорт молочної продукції до Євросоюзу буде серйозним випробуванням. Про це заявив гендиректор «Волошкового поля» та голова Євроінтеграційного комітету СМПУ Андрій Табалов, пише Latifundist.com.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

У «Волошковому полі» серйозну загрозу від відновлення мит чи квот не відчують, бо наразі не постачають до ЄС настільки великі обсяги.

Водночас Табалов зауважує, що для молочної галузі України це буде серйозне випробування. Головна проблема — навіть не самі мита, а відновлення квот. Йдеться про обмеження на такі товари як згущене молоко, свіжа молочна продукція, сухе молоко та масло.

«Прогноз очевидний: українські молочні переробники постачатимуть менше продукції до ЄС, але при цьому залишаться беззахисними на власному ринку. Адже Україна не вводить жодних обмежень або квот на ввезення молочних товарів з Європи. А це ставить українських виробників у нерівні умови», — сказав він.

За словами Табалова, для українських споживачів, можливо, ситуація на перший погляд виглядатиме краще — адже через надлишок продукції ціни на молоко, сири та інші молочні продукти можуть тимчасово знизитись. Але для галузі це буде черговий виклик.

«Особливо прикро, що на нашому ринку вже сьогодні є велика кількість імпортної продукції — наприклад, польських сирів, які виробляються з урахуванням значних дотацій Євросоюзу. Ця продукція легко конкурує з українською не завдяки кращій якості, а через підтримку, якої українські виробники позбавлені. Тому я переконаний — баланс у торгівлі має бути взаємним. І в цій ситуації українська держава має відстоювати інтереси національного виробника», — підсумував Табалов.

Читати матеріал повністю: Час «Ч» для пшениці, молока, біоетанолу і не лише: ЄС завершує безмитний режим для України

  • За даними аналітиків «Інфагро», в зоні ризику при сценарії «повернення до статусу 2021 року» в першу чергу знаходиться сухе молоко, обсяги експорту якого в 2024 році перевершили квоту в 3 рази і в поточному році також мають високі показники.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.