26 травня 2025, 14:00, Зерно

Вихід Китаю з ринку кукурудзи США приносить вигоду іншим азійським покупцям — Bloomberg

Вихід Китаю з ринку кукурудзи США приносить вигоду іншим азійським покупцям, оскільки дешевші американські поставки надходять на ширший ринок, змінюючи конкуренцію за зерно, що використовується для кормів і біопалива. Про це пише Bloomberg.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Південна Корея, Японія та В’єтнам — серед країн, які збільшили свої закупівлі, при цьому США нарощують частку на деяких ринках, тоді як їхня присутність у Китаї скорочується. Пекін останніми роками намагається диверсифікувати джерела агропостачання після того, як напруженість із першою адміністрацією Трампа викликала побоювання щодо продовольчої безпеки.

Хоча американська кукурудза витіснила південноамериканські вантажі, Бразилія отримує вигоду від планів диверсифікації Китаю. Пекін усе більше покладається на врожаї цієї країни, і нещодавно президент Сі Цзіньпін сказав своєму колезі Луїсу Інасіу Лулі да Сілві, що вони мають посилити співпрацю в аграрній сфері.

Закупівлі кукурудзи США з боку Китаю досягли піку у вересні 2021 року, але з середини 2022 року знижуються і в березні впали до найнижчого рівня за останні п’ять років. Останнім часом падіння імпорту посилилося через заклик Пекіна обмежити загальні поставки з-за кордону для підтримки внутрішніх цін і захисту фермерів.

«Очікується подальше скорочення експорту до Китаю до 2025 року.У найближчі місяці ми очікуємо стійкого зростання продажів на азійські ринки, особливо до Японії, оскільки ці країни намагаються застрахуватися від можливих глобальних перебоїв у постачанні», — сказав Метью Біггін, аналітик BMI, підрозділу Fitch Solutions.

У Азії кукурудза в основному використовується для виготовлення кормів для тварин, зокрема свиней, найбільше поголів’я яких утримується саме в Китаї. Пекін також намагається зменшити імпорт сої з США — її також використовують для кормів — на користь більшої частки бразильської продукції.

Читайте також: Тарифна пауза між Пекіном і Вашингтоном не допоможе американським фермерам відновити продажі сої в Китай без додаткових поступок

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.