Тарифна пауза між Пекіном і Вашингтоном не допоможе американським фермерам відновити продажі сої в Китай без додаткових поступок

Несподівана тарифна пауза між Пекіном і Вашингтоном не допоможе американським фермерам відновити продажі сої в Китай без додаткових поступок, оскільки Бразилія все ще має конкурентну цінову перевагу. Про це пише Reuters.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Згідно з перемир'ям, оголошеним у понеділок, Сполучені Штати скоротять додаткові тарифи, які вони наклали на китайський імпорт до 30% зі 145% протягом наступних трьох місяців, тоді як китайські мита на імпорт США знизяться до 10% зі 125%.

Експортні премії на сою в Бразилії впали, тоді як ф'ючерсні ціни США досягли тримісячного максимуму на тлі деескалації, що відображає очікування, що Китай зможе купувати більше у США.

Але американські фермери заявили, що тарифної паузи недостатньо. Бразилія, найбільший постачальник сої до Китаю, має достатні запаси завдяки рекордному врожаю, нижчим цінам, і її фермери не стикаються з китайськими тарифами, як конкуренти США. Китай вже отримує приблизно 70% свого імпорту сої з Бразилії.

Хоча на Сполучені Штати у 2022/23 роках припадало близько 28% імпорту сої до Китаю, вони були критично важливим ринком для американських фермерів, представляючи понад половину експорту сої з США в останньому маркетинговому році.

Бразилія прагне експортувати ще більше сільськогосподарської продукції до Китаю, включаючи сорго, свинину та курку.

«Вони (Китай) купуватимуть те, що їм ледве потрібно для зведення кінців з кінцями. Якщо в Південній Америці не вистачатиме... вони купуватимуть у нас», — сказав Ден Хенебрі, виробник кукурудзи та сої в Буффало, штат Іллінойс. 

Китайські покупці також уникали американської пшениці та купили від 400 тис. т до 500 тис. т в Австралії та Канаді останніми тижнями, кажуть трейдери.

Американські фермери сподіваються, що Китай може купувати американські сільськогосподарські товари в рамках торговельних переговорів. Однак, китайські імпортери неохоче здійснюватимуть великі закупівлі через торговельні бар'єри, що залишаються, та невизначеність щодо того, що станеться після закінчення паузи, сказав Івен Роджерс Пей, сільськогосподарський аналітик Trivium China.

Читайте також: Імпорт сої до Китаю скоротився до найнижчого рівня за 10 років

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.