2 червня 2025, 14:05, Олійні

Укроліяпром пропонує заборонити експорт 50% врожаю ріпаку з України. У ВАР відреагували

Генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук під час наради в Мінагрополітики запропонував обмежити експорт ріпаку з України. Про це повідомила Всеукраїнська аграрна рада.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Як уточнили у ВАР, він запропонував заборонити вивезення 50% врожаю ріпаку з країни, щоб збільшити завантаження українських переробних потужностей.

Заступник голови ВАР Михайло Соколов розкритикував його пропозицію і заявив, що аграрії категорично проти будь-яких обмежень.

«Виробники олійних культур — це десятки тисяч аграріїв по всій Україні, і вони категорично проти будь-яких обмежень. Переробники самі визнають: заводів у нас достатньо, будувати нові не потрібно. Тобто мова не про розвиток інфраструктури, а про спробу штучно створити умови, за яких переробники просто більше зароблятимуть. А чому не виробники? Обмежити експорт — це забрати гроші в аграріїв і віддати їх переробникам», — сказав він.

В асоціації закликають державу «не втручатися в ринок і не створювати преференцій для однієї категорії бізнесу за рахунок іншої».

Читайте також: Переробники прокоментували пропозицію ввести мито на експорт ріпаку з України

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.