Сьогодні, 17:08 Світ

Світові ціни на кукурудзу продовжують знижуватися через збільшення пропозиції з Аргентини та Бразилії

У травні середнє значення Індексу цін на зернові ФАО становило 109 пунктів, що на 1,8% менше, ніж у квітні, і на 8,2% нижче, ніж у травні 2024 року. Про це йдеться у новому звіті організації.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Найбільше подешевшала кукурудза. Причина — сезонне збільшення пропозиції з Аргентини та Бразилії, де збирають врожай швидше, ніж торік. Також тисне на ціни новина про очікуваний рекордний врожай кукурудзи в США у 2025 році.

Крім кукурудзи, знижуються ціни й на інші фуражні зернові, зокрема сорго та ячмінь.

Пшениця також трохи подешевшала. Це пов’язано зі зниженням попиту у світі та сприятливими погодними умовами в Північній півкулі. Дощі наприкінці місяця зменшили ризик посухи в Європі, Чорноморському регіоні та США.

Читайте також: Туреччина може знову активізуватися на ринку кукурудзи у серпні. За нові контракти змагатимуться українські та російські постачальники — ASAP Agri

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.