Вчора, 10:07 Зерно

Експортери змушені конкурувати за ячмінь із сертифікацією на Китай, навіть якщо закупівельні ціни будуть для них збитковими — Barva Invest

На ринку присутній ряд експортерів, що очікують надходження перших 3-4 суден під завантаження ячменю на Китай (всього продано 9-11 суден класу панамакс). Про це повідомив Богдан Костецький, співвласник і операційний партнер Barva Invest, пише Latifundist.com.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів 

За його словами, рівень покриття експортерів — слабкий. Настрій фермерів — спекулятивний на фоні достатньої забезпеченості обіговими коштами. Це створює «ринок продавця», наразі ціни зросли до $208/9900+ СРТ глибоководний порт.

«Традиційно українські виробники зайняті жатвою та вичікують на максимальні ціни. Власне, цінова підтримка стимульована тим, що експортерами продано на Китай ячмінь саме українського походження. Вихід з контрактних зобов'язань для них коштуватиме десятки доларів на тонну. Тому на сьогодні експортери змушені конкурувати за ячмінь із сертифікацією на Китай, навіть якщо рівень закупівельних цін буде для них збитковим», — говорить Костецький.

Це підтверджує і один із трейдерів, зазначаючи, що вплив весняних заморозків на врожайність, а також небажання фермерів активно продавати врожай під жнива, трейдерам варто було враховувати ще на етапі продажів — адже ці фактори теж розігрівають ринок.

«Ми в цю гру не грали й за ними не бігали — відкуповуємо те, що можемо, по 9200–9250 грн/т. Без жодних планів на партію: що візьмемо — те й продамо», — прокоментував трейдер.

Читати більше: Китай підняв ставки: Ціна на український ячмінь 208$/т, але чи надовго?

  • Китайські компанії уклали контракти на купівлю до 700 тис. т українського ячменю врожаю 2025 року.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.