Черговий епізод сильних морозів може бути надзвичайно небезпечним для озимих в більшості регіонів України — Barva Invest
Черговий епізод сильних морозів становить надзвичайно високий ризик для посівів озимих культур на значній частині території України. Про це повідомляють аналітики Barva Invest.
Найбільш ризиковою залишається центральна частина країни — від півдня Вінниччини через Черкащину та Кривий Ріг до Полтавщини й Дніпра. У цьому регіоні за відсутності снігу або за його мінімальної товщини 3–5 см температура може знижуватися до –23…–28°C. У південних областях морози очікуються слабшими, однак і там можливі значення –15…–20°C за умов відсутності снігового покриву.
Аналітики зазначають, що ситуація є критичною для майбутнього врожаю озимих.
«Якщо прогнози справдяться, наслідки можуть бути достатніми, щоб зламати тривалий бічний тренд цін на пшеницю, підтримати ріпак», — зазначають у Barva Invest.
Читайте також: АгроЕкспедиція-2025 на Заході України. Копаємо буряки, збираємо кукурудзу й оцінюємо озимі в Агропродсервіс, Cygnet, СВК «Горинь», у «Івашенюків» та «Україна-2001»
Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2026 р.