Науково-дослідний інститут сої

Науково-селекційна діяльність
1683

Науково-дослідний інститут сої засновано з метою науково обґрунтованого підходу до селекційного процесу виведення та вдосконалення сортів сої 22 лютого 2005 р. Інститут було створено з ініціативи віце-президента Української асоціації виробників та переробників сої Андрія Пилипченка на базі компанії «Арніка».

Головною метою науково-селекційної роботи інституту є створення нових сортів сої, які:

  • адаптовані до умов вирощування;
  • стійкі до посухи, розтріскування та вилягання;
  • мають підвищений вміст олії та протеїну;
  • придатні для органічного вирощування та технологій No-till;
  • мають висоту прикріплення нижнього боба 12 та більше сантиметрів.

За період із 2005 по 2015 роки. спеціалістами Інституту спільно з вітчизняними та зарубіжними селекціонерами були створені такі сорти сої, як «Ворскла», «Таврія», «Інна», «Полтава», «Ірина», «Галина», «Поема», «Либідь», «Десна» , «Черемош», «Хорол», «Корсак», «Танаїс», «Кубань», «Терек».

У 2016 р. зареєстровані нові сорти сої: «Беркана», «Геба» та «Кано».

Створена за період існування матеріально-технічна база інституту дозволяє значно розширити можливості підбору, оцінки, розмноження та ведення первинного насінництва на основі лабораторних досліджень у сучасній лабораторії контролю якості продукції.

Починаючи з 2013 р. у штаті інституту працюють сім наукових співробітників кандидатів економічних, сільськогосподарських та біологічних наук.

Відповідно до рішень Вченої ради інституту створено три наукові лабораторії.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Юркова Наталья Владимировна
Директор департамента продаж семян сои и инокулянта организации

Контакти