Україна має умови для формування високого врожаю озимих зернових — Укргідрометеоцентр

В першій декаді червня в тих районах України, де спостерігалися ефективні дощі, відбулося суттєве поповнення продуктивних вологозапасів ґрунту. Станом на 10 червня засушливі явища на посівах озимих культур спостерігалися лише в районах Одеської, Миколаївської, Хмельницької, Черкаської та Київської областей.

Про це йдеться декадному огляді фахівців Укргідрометеоцентру.

«Проте, ймовірно, це не матиме негативних наслідків для врожаю, зважаючи на те, що в озимих культур уже завершився або ж завершується період максимального водоспоживання. Зберігаються умови для формування їх високого урожаю на всій території України», — зазначають фахівці.

Впродовж першої декади літа агрометеорологічні умови для вегетації основних сільгоспкультур по території України були переважно сприятливими. Відсутність ефективних опадів у більшості областей півдня, центру та сходу не мала суттєвого негативного впливу на ріст та розвиток сільгоспкультур завдяки помірним температурам повітря.

USDA збільшило прогноз виробництва української пшениці в новому сезоні

Читати також

Проте в Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській областях, де за період 1 травня — 10 червня випало лише від 5 до 30% норми опадів, відбувалося інтенсивне зниження вологозапасів із усіх шарів ґрунту. На деяких площах цих областей під зерновими культурами запаси метрового шару ґрунту зменшилися до 40-50 мм, що не характерно для цих територій.

За спостереженням агрометеорологів, пізні заморозки (3-4 червня) в північних та північно-східних областях, які були спричинені затоком арктичного повітря, зумовили локальні пошкодження посівів кукурудзи та городніх культур.

Нагадаємо, у 2023 році в Україні може зібрати 68 млн т зернових та олійних культур, що на 5,8 млн т або на 8% менше, ніж врожай 2022 року.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus