27 червня 2024, 10:01, Україна

Фахівець розповів про особливості гербіцидного захисту сої по no-till

У СФГ «Надія» з Полтавщини дотримуються стратегій, які включають мінімізацію обробітку ґрунту, оптимізацію витрат на добрива та гербіциди, а також адаптацію до кліматичних умов. Базовий гербіцид під сою не вносять, отримуючи в середньому врожайність 2,5-3 т/га, пише Kurkul.com.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«У нас сої небагато. Сіємо її не перший рік. Отримуємо в середньому врожайність 2,5-3 т/га. З насінням я не заморочуюсь — сію, яке є. При посіві вношу 50 кг нітроамофосу на 1 га», — розповів власник господарства Олександр Петренко.

Фермер пояснив, що завдяки технології no-till міжряддя вкрите мульчею, тому бурʼяни відсутні. Тож лише за потреби вносять страхові гербіциди.

«У «ноутільщиків» специфічні умови, які потребують особливого підходу до застосування гербіцидів. Ґрунтовий гербіцид для ефективної дії має контактувати з ґрунтом та вологою. Він потрапляє на землю, розчиняється і починає діяти. Коли бур'ян проростає, то потрапляє в зону дії гербіциду, який його знищує. Однак, у ноутільщиків є проблема — неможливо нанести ґрунтовий гербіцид безпосередньо на ґрунт, оскільки він залишається на рослинних рештках», — зазначив менеджер з розвитку технологій в східному регіоні компанії LNZ Group Віталій Брашован.

Відповідно, при технології no-till гербіцид не контактує з ґрунтом і не діє. Тому фахівець рекомендує після посіву на третій-четвертий день внести гліфосат, щоб знищити бур'яни, які з’явилися до сівби. 

«Внесення гліфосату дозволяє основній культурі, такій як соя, кукурудза чи соняшник, розвиватися без конкуренції. У лінійці компанії LNZ є три продукти для цієї задачі: Напалм, Напалм Форте та Напалм Супер, які прекрасно справляються із цією роботою», — додав Брашован.

Читайте також: Фахівець порадив фунгіцидний захист кукурудзи по no-till