Петрище: Цього сезону про переробку ріпаку можна забути
Цьогоріч переробка ріпаку в Україні не матиме таких високих показників, як в минулому році, розповів в інтервʼю для Latifundist.com голова Ради директорів групи AllSeeds В’ячеслав Петрище.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Цього сезону про переробку ріпаку можна забути. Можливо десь хтось закінчує переробку якихось залишків. Але так, як минулого року, вже не буде. І це легко можна пояснити. Як у нас вибудовувалась логістика зерна останні два роки? — Через Дунай, із використанням залізничних вагонів, які на кордоні вічно простоюють. З божевільним демереджем. Тобто транспортування зерна коштувало дорого. Відповідно, переробні заводи мали змогу купити це зерно у фермера, переробити його та вивезти кінцеву продукцію. Через той самий Дунай», — сказав він.
Петрище зазначив, що восени минулого року, коли запрацював український морський коридор, увесь ріпак був експортований з України поза Дунаєм. Олія та продукти переробки — через порти Великої Одеси. Сьогодні ті ж порти, — завдяки тому, що в порівнянні з минулим роком ціна фрахту знизилася мінімум вдвічі, — активно перевалюють і сам ріпак, насамперед, до Євросоюзу. Особливо з огляду на те, що в Європі цього року неврожай ріпаку, відповідно, на нього високий попит.
«Минулого року на цей час ми працювали на ріпаку. Зараз — стоїмо. І переробляти його невигідно», — додав Петрище.
Читайте також: Кернел побудував ОЕЗ-мільйонник, будує новий завод Епіцентр Агро. Потужності з переробки соняшника ростуть, але чи вистачить на всіх сировини?
- Компанія «Віктор і К» побудувала новий завод з переробки ріпаку і соняшника.
- В асоціації «Укроліяпром» прогнозують, що максимум, якого може сягнути внутрішня переробка ріпаку у 2024 році, — 400 тис. т.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.