Олсідз

Виробництво та експорт рослинних олій та шротів
24944

«Олсідз» (Allseeds) — один із найбільших виробників та експортерів рослинних олій та шротів.

Згідно з аналітичною системою YouControl, ключові особи — В'ячеслав Петрище й Корнеліс Врінс.

Профіль Facebook

Профіль бізнесу «Олсідз»

Переробка олійних

«Олсідз» є одним із найбільших в Україні переробників олійних культур. Компанія володіє мультикультурним олійноекстракційним заводом у порту «Південний».

Читайте також: АгроЭкспедиция Переработка 2018. Маслоэкстракционный завод Allseeds

Потужність олійноекстракційного заводу, побудованого в 2015 р., становить 2,4 тис. т/добу насіння соняшнику, або 1,8 тис. т/добу насіння ріпаку, або 1,5 тис. т/добу соєвих бобів.

«Олсідз» у 2017 р. виробив 264,5 тис. т нерафінованої олії (частка на ринку — 5,1%).

Перевалка 

Читайте також: Как Олсидз МЭЗ открывала

«Олсідз» надає послуги з перевалки олії на власному терміналі в порту «Південний».

Термінал може обслуговувати танкери місткістю до 100 тис. т з осадкою до 14,6 м.

Технічні характеристики терміналу:

  • резервуари для зберігання — 100 тис. т;
  • розвантажувальні потужності — автомобільна лінія 3 тис. т на день, залізнична лінія 2 тис. т на день;
  • відвантажувальні потужності — швидкість портового завантаження 1250 т/год, довжина судна до 250 м, ємність навантаження до 100 тис. т.

У 2018/19 МР Allseeds майже подвоїла перевалку рослинних олій (575 тыс. т) зі свого терміналу «Олсідз Блек Сі» у порту «Південний».

Експорт олії

Читайте також: Налечь на жирное: европейские инвестиции Allseeds

«Олсідз» здійснює експорт з України нерафінованої олії власного виробництва та інших виробників, а також гранульованого соняшникового шроту на ринки ЄС, Індії, Китаю, Північної Африки та Близького Сходу.

«Олсідз» у рейтингах

2016 р. — п'яте місце в рейтинзі ТОП-10 виробників рослинної олії 2016/17 МР; шосте місце в ТОП-10 експортерів соняшникової олії.

2017 р. — четверте місце в рейтинзі ТОП-15 заводів-виробників нерафінованої соняшникової олії в Україні 2017.

Історія розвитку «Олсідз»

1991 р. — В'ячеслав Петрище з грецьким підприємцем Теодором Маргеллосом створюють компанію Euro Meal, яка торгувала зерновими та олійними культурами.

1993 р. — Маргеллос приватизував Дніпропетровський олійноекстракційний завод. Згодом В'ячеслав Петрище захотів стати партнером Маргеллоса. Останній не погодився, і їм довелося розійтись. Разом із Петрищем пішли Володимир Винниченко та Сергій Рябухін (працювали продавцями в агродепартаменті Euro Meal). Утрьох вони створили нове підприємство — «Зерноторговельну компанію». Акції поділили порівну, контрольного пакета не було ні в кого.

1995 р. — Маргеллос продав Дніпропетровський ОЕЗ французької Cereol (2002 р. компанію поглинула Bunge).

1998 р. — партнери купили завод «Кіровоградолія». У реконструкцію підприємства інвестували $70 млн.

2000 р. — «Зерноторговельна компанія» перестала займатися продажем зернових і повністю перепрофілювалася на виробництво та торгівлю олією.

2001 р. — ОЕЗи «Зерноторговельної компанії» та компанія «Сонола» Станіслава Березкіна (перейменована згодом у групу «Креатив») стали партнерами та побудували завод із виробництва модифікованих жирів. Частки розподілили порівну. Партнерство тривало близько двох років. При виході із проєкту власники «Зерноторговельної компанії» отримали $4 млн, з якими входили до проєкту. Партнери купили кілька елеваторів, Миколаївський олійний завод, побудували термінал із перевалки олії, відкрили офіси в Єгипті та Швейцарії (бренд Allseeds вони створили у 2000 р. для роботи за кордоном).

2005 р. — на частку компанії вже припадало близько 10% світового експорту олії, оборот сягав майже $300 млн. Навесні від серцевого нападу помер Рябухін. Між партнерами почалися розбіжності.

2006 р. — головою правління холдингу став Мудрич, якому партнери доручили структурувати компанію, щоб потім вивести її на IPO. Петрище відповідав за трейдинг, Винниченка та Вікторія Рябухіна (вдова Сергія Рябухіна) займалися фінансовими та адміністративними питаннями.

2008 р. — на частку Allseeds припадала чверть експорту олії з України, близько 10% світових продажів цього продукту і 15% сукупного виробництва соняшникової олії в країні.

2010 р. — оборот Allseeds сягнув майже $0,7 млрд;

2010 р. — у січні компанія «Кернел» Андрія Веревського уклала опціон із Винниченком та Рябухіною на купівлю контрольного пакету Allseeds за $42 млн. Петрище був наполегливий, це дозволило йому одному отримати більше, ніж двом його партнерам, — близько $40 млн. З урахуванням боргу всю компанію оцінили у $230 млн. Петрище продав усі активи компанії, але назва залишив за собою. Майже всі співробітники компанії після угоди з Веревським залишилися з Петрище.

2013 р. — у порту Південний було засновано термінал із власною залізничною гілкою на 42 тис. т одноразового зберігання. Він був збудований за 9 місяців. Рослинну олію доставляли «Кернел» та МХП. Глибина порту в «Південному» дозволяла Allseeds економити до $600 тис. при перевалці 30 тис. т олії в один танкер.

2014 р. — почали будувати завод. Новий ОЕЗ може переробляти 3 види насіння олійних культур: соняшник, соя та ріпак.

2015 р. – 16 липня відбулося відкриття першої черги нового олійноекстракційного заводу в порту «Південний». Переробна потужність підприємства — понад 700 тис. т насіння соняшнику на рік. Петрище інвестував у проєкт близько $200 млн, до 2021 р. він збирається вкласти ще $400 млн у будівництво другої та третьої черг, а також у розвиток експортної інфраструктури.

2018 р. — Нідерландський банк розвитку FMO та Diligent Capital Partners спільно придбали 16% акцій Allseeds SA, надаючи фінансування для реалізації стратегії зростання компанії.

Читайте також: Нидерландский банк развития FMO и Diligent Capital Partners стали акционерами Allseeds

Конфлікти «Олсідз»

2016 р. — конфлікт між «Олсідз» та Ukrlandfarming через спірну ділянку в акваторії порту «Південний».

Читайте також: Дмитрий Наталуха: Спор между Allseeds и UkrLandFarming — корпоративный, здесь нет никакой политики

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Климович Евгений
Директор маслоэкстракционного завода
Пасько Даниил
Глава Наблюдательного Совета
Винярский Владислав Владимирович
Финансовый директор группы компаний

Контакти