6 листопада 2024, 15:08, Ринок землі

В Мінекономіки назвали трійку областей, де відбулося найбільше аукціонів Земельного банку

За перший місяць онлайн аукціонів із суборенди держземель в системі «Прозорро.Продажі» провели 93 аукціони, на яких було виставлено 4,7 тис. га земель. Фінальна сума переможних ставок на цих аукціонах складає 139 млн грн без ПДВ, повідомили в Мінекономіки.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Протягом першого місяця торгів надійшло 1303 пропозиції від фермерських господарств та аграрних підприємств. Завдяки значній конкуренції — в середньому 14 учасників на кожних торгах — сумарна стартова вартість суборенди зросла в 8,4 раза, а середня ціна за гектар склала 29,6 тис. грн на рік.

До трійки областей, де відбулося найбільше аукціонів «Земельного банку», увійшли Вінницька (24), Кіровоградська (17) та Закарпатська (14). Найвищу середню вартість гектара землі зафіксовано на Вінниччині — 36,9 тис. грн, тоді як найнижча вартість спостерігалась на Закарпатті — 5 176 грн/га.

Найдорожчим лотом за місяць стала земельна ділянка на Черкащині площею 191 га. За неї змагалися 21 учасник, що підвищило початкову ставку у 10 разів до переможних 9 млн грн. Ціна гектара цієї ділянки досягла 47 тис. грн.

«Основним результатом першого місяця торгів «Земельного банку» є сплачені кошти на суму 34,7 млн грн з ПДВ та 19 укладених угод з переможцями з 6 областей. Відтак, понад 1178,35 гектарів земель виведено з тіні та передано в довгострокове користування на 14 років аграріям, які зацікавлені в її ефективному та дбайливому обробітку», — зазначив генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський.

Разом з тим, ТОВ «Державний земельний банк» був змушений відмовити у підписанні протоколів з переможцями за результатами 12 аукціонів через невідповідність поданих ними пакетів документів вимогам чинного законодавства.

Шестеро учасників не підтвердили походження коштів, троє мали проблеми з невідповідністю електронного цифрового підпису, ще двоє не надали документи, які містять відомості про структуру власності юридичної особи. У 8 з цих аукціонів право суборенди відійшло учаснику торгів, наступному після переможця за розміром цінової пропозиції. Чотири аукціони переоголошені.

Читайте також: Компанія виграла аукціон з оренди держземлі, але її дискваліфікували через… копії паспортів засновників. Latifundist.com розбирається в конфлікті

  • На аукціоні 1 жовтня за сільгоспділянку понад 115 га на Вінниччині змагалися 14 учасників. Переможна ставка на її оренду — понад 3 млн грн.
  • 17 жовтня Земельний банк провів 7 аукціонів з суборенди державних земель с/г призначення у Волинській, Львівській та Черкаській областях, які принесли в держбюджет 21,3 млн грн (+ ПДВ 4,2 млн грн).

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.