Через низьку маржу українські молочники більше орієнтуються на експорт. Це може призвести до дефіциту на внутрішньому ринку — Табалов
Через низьку маржу (на рівні 5-6%) багато українських виробників вершкового масла змушені більше орієнтуватися на експорт, щоб зберегти рентабельність, а це може призвести до дефіциту продукції на внутрішньому ринку. Про це заявив гендиректор компанії «Волошкове поле» Андрій Табалов.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Крім того, імпортні молочні продукти, особливо сир, також тиснуть на вітчизняний ринок, що ускладнює конкурентність місцевих виробників. Ми маємо пріоритет забезпечити українських споживачів якісним продуктом, але існують фактори, які не піддаються нашому контролю та змушують нас адаптуватися», — говорить він.
Ці причини змушують українського виробника вершкового масла шукати свої ринки збуту за кордоном. Тим більше, що вершкове масло Європа імпортує з України охоче, а ціни на нього там останнім часом тільки зростають.
«Багато наших виробників орієнтовані на європейський ринок масла. На зростання внутрішніх цін вплинула достатньо спекулятивна ціна на експорт, адже дуже багато українських виробників сьогодні мають дозвіл постачати вершкове масло на європейський ринок», — сказав CEO молочної компанії «Галичина» Володимир Петрина.
Читати більше: Що з цінами на масло і куди вони летять? Відповідають Волошкове поле, Галичина, АТБ і експерти молочного ринку
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.