9 грудня 2024, 12:45, Україна

Режим експортного забезпечення: у Держмитслужбі дали роз’яснення, як уникнути затримок у митному оформленні товарів

Державна митна служба України, проаналізувавши випадки затримок та відмов у митному оформленні товарів, на які розповсюджується режим експортного забезпечення (товари РЕЗ), встановила деякі типові неузгодженості та помилки, які потребують, термінового вирішення.

Про це йдеться у повідомленні Держмитслужби.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Для запобігання затримкам у митному оформленні товарів РЕЗ, щодо яких суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вже звернулись за податковою накладною, до 14 грудня поточного року включно автоматизований контроль відповідності рівня деталізації коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній та митній декларації не здійснюватиметься. 

Відповідно, митними органами будуть прийняті митні декларації з кодом на рівні 10-ти знаків, якщо у податковій накладній код товарів наведено на рівні 4-х знаків. Починаючи з 15 грудня 2024 року буде здійснюватись автоматизований контроль обов’язкової відповідності кодів товарів у податковій накладній та у митній декларації на рівні 10 знаків згідно з УКТ ЗЕД.

У НІБУЛОНа застрягли в портах судна з майже 100 тис. зерна — Михайло Різак про нову систему експортного забезпечення агропродукції

Читати також

Допускається невідповідність відомостей у податковій накладній та у митній декларації стосовно експортних товарів РЕЗ у частині їх кількості та вартості, але тільки у випадку, якщо у митній декларації числове значення таких даних не перевищує значень, зазначених у податковій накладній.

З метою дотримання автоматизованого контролю співставлення даних митних декларацій та податкових накладних на експорт товарів РЕЗ на підставі форвардного контракту, декларантам необхідно в обов’язковому порядку першими двома знаками у другому підрозділі графи 37 «Процедура» митних декларацій зазначати літерний код особливостей переміщення товарів «DT».

«Також звертаємо увагу, що співставлення даних митних декларацій та податкових накладних або фітосанітарних сертифікатів, виданих з урахуванням положень пункту 1-5 розділу ІX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про карантин рослин», здійснюється автоматизовано в рамках формато-логічного контролю митних декларацій, — повідомляє Держмитслужба.

Надання декларантами разом з митною декларацією копій податкових накладних не вимагається. Також перевірка наявності в «Єдиному вікні» відповідних фітосанітарних сертифікатів здійснюється АСМО автоматично та не передбачає перегляду таких сертифікатів посадовою особою митниці.

Нагадаємо, як повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, впродовж першого тижня роботи системи експортного забезпечення зернових до ДПС надійшло на реєстрацію 2901 податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) від 525 СГД (фізосіб, які діють від імені Підприємства згідно з договором поруки) на загальний обсяг 133,5 млрд грн.

«Система працює і вдосконалюється. Так, сьогодні очікуємо істотне скорочення строків реєстрації ПН, яке буде діяти до кінця цього року», — повідомив Данило Гетманцев.

Наталія Родак, Latifundist.com, 2024 р.