ЄС не зніматиме санкції з Россєльхозбанку в рамках часткової угоди про припинення вогню — FT
Брюссель відхилив вимогу росії скасувати обмеження ЄС щодо Россєльхозбанку в рамках часткової угоди про припинення вогню, заявивши, що режим санкцій залишатиметься в силі до «беззастережного виведення» російських військ з України. Про це пише Financial Times.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Заява Європейської комісії у середу прозвучала після того, як США повідомили, що досягли угоди про припинення вогню з росією та Україною, що охоплює енергетичну інфраструктуру та Чорне море.
Пізніше Кремль заявив, що угода залежить від скасування санкцій, включно з тими, що були накладені на Россєльхозбанк — банк, який займається фінансуванням виробництва та експорту продовольства, а також від його повторного підключення до глобальної банківської системи Swift.
«Кінець неспровокованої та невиправданої агресії росії в Україні та беззастережне виведення всіх російських військових сил з усієї території України були б одними з основних передумов для зміни або скасування санкцій. Основна увага ЄС залишається на максимальному тиску на росію, використовуючи всі доступні інструменти, включаючи санкції, щоб зменшити її здатність вести війну проти України», — заявила Financial Times Анніта Хіппер, речниця Європейської комісії з питань зовнішніх справ.
Комісія також відкинула російські звинувачення у тому, що санкції проти москви обмежили експорт продовольства та добрив, що є політично чутливим питанням, враховуючи їхню важливість для бідніших країн.
«ЄС послідовно підтримує зусилля щодо зміцнення глобальної продовольчої безпеки. Санкції ЄС жодним чином не спрямовані на торгівлю сільськогосподарськими товарами, включаючи продовольство, зерно та добрива, між росією та третіми країнами», — додала Хіппер.
У своєму вечірньому зверненні у вівторок президент України Володимир Зеленський зазначив, що умова про припинення вогню на морі в обмін на послаблення санкцій проти російського аграрного сектору не була узгоджена трьома сторонами під час їхніх паралельних переговорів у Ер-Ріяді.
Читайте також: росія вимагає зняття санкцій: подробиці домовленостей про судноплавство в Чорному морі і як відреагував ринок (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
- Білий дім оприлюднив перелік домовленостей між США, росією та Україною після переговорів у Саудівській Аравії 23-25 березня. Окрім заборони ударів по енергетичних об'єктах росії та України сторони домовилися про безпечну навігацію в Чорному морі, відмову від сили та заборону використання комерційних суден у військових цілях. Водночас США сприятимуть поверненню росії на світовий аграрний ринок, зниженню витрат на морське страхування та покращенню доступу до портів і платіжних систем.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.