Сьогодні, 09:00 Україна

На посівах кукурудзи та соняшника масово поширюються лускокрилі шкідники

Гідротермічні умови липня виявилися сприятливими для поширення шкідників пізніх ярих культур. Майже у всіх регіонах гусениці лучного метелика, бавовникової та інших листогризучих совок шкодять посівам соняшника та кукурудзи. Фахівці компанії Ukravit попереджають: зволікання з обробкою може коштувати аграріям значної частини врожаю.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Щоб запобігти цьому, вони радять регулярно моніторити поля й при перевищенні порогу шкодочинності (ЕПШ) застосовувати відповідні інсектициди.

«Лускокрилі види шкідників — одна із серйозних загроз врожаю кукурудзи та соняшника через складність їх контролю. Прямий вплив препаратів на імаго є ускладненим, як і на гусениць, якщо тільки вони не перебувають на поверхні листового апарату рослин. Крім того, пік шкодочинності окремих лускокрилих, як правило, припадає на період підвищених температур, що суперечать регламентам застосування більшості інсектицидів. Тому вирішення цієї проблеми потребує спеціалізованих діючих речовин, спрямованих на контроль саме цієї групи шкідників. І, звісно ж, своєчасного реагування», — зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець

Для захисту посівів Ukravit пропонує інсектицид нового покоління — Бельвін (флубендіамід, 480 г/л). Препарат порушує внутрішньоклітинний кальцієвий обмін у личинок шкідників, що викликає параліч і загибель вже через 1–2 години після обробки. Він ефективний проти стеблового кукурудзяного метелика, бавовникової та лучного метелика, а також безпечний для ентомофагів та запилювачів у рекомендованих нормах.

Інсектицид можна вносити як традиційними обприскувачами, так і мультикоптерами — він легко адаптується до різних систем захисту та технологій вирощування.

Читайте також: Ukravit представив новий препарат проти лускокрилих шкідників у кукурудзі та соняшнику

Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2025 р.