21 липня 2022, 14:37, Україна

Грабіж, ув'язнення та погрози: окупанти насаджують «‎русский мир»‎ аграріям півдня України

Окупаційна влада російської федерації продовжує грабувати аграріїв. Окрім того, є навіть випадки ув'язнення аграріїв та погрози фізичної розправи. Про це повідомило видання «‎РИА-Мелитополь».‎ 

За совами мелітопольського міського голови Івана Федорова, викрали одного з найбільших фермерів, який працював на землі понад 50 років. 

«Він поїхав сперечатися із рашистами щодо ціни, яку вони дають за зерно — а це менше ніж $50 за тонну. Після цього його ніхто не бачив. Його та водія взяли в полон. А це пенсіонер, якому понад 70 років‎»‎, — розповів очільник міста. 

Повідомляється, що йдеться про члена районної організації «Аграрна спілка України» Миколу Кишко. який понад 40 років керує сільгосппідприємством «Могучий». Пізніше його відпустили.

Про тиск та погрози розповів й директор ДП ДГ «Асканійське» Віктор Найдьонов, йдеться в матеріалі швейцарських журналістів.

 «25 квітня мене насильно доставили до військової комендатури, де я мав підписати угоду про співпрацю з російським військовим керівництвом. Я відмовився. Після цього мені стали надходити погрози моєму життю, життю моєї родини. Телефоном мені погрожували тюремним ув'язненням і смертю», — згадує аграрій. 

Читайте також: «‎Репутація чи прибуток: позиція світових агрокомпаній щодо війни рф проти України»‎

Відзначається, що після телефонних дзвінків із погрозами він разом із сім'єю залишив окуповану територію. Пізніше йому стало відомо, що російські окупанти конфіскували його врожай.

«‎У нас було в резерві 600 тонн сої та 200 тонн насіння соняшника, все це зникло. Наскільки я знаю, його привезли до Криму. Отже, наш урожай іде на експорт‎», — підсумував директор ДП ДГ «Асканійське».

Читайте також: «Без HIMARS ніякого зерна». Чому такі заяви — постріл в ногу Україні‎»‎ 

Додається, що нині це відбувається з багатьма аграріями на окупованій території.

Нагадаємо, що крадене українське зерно експортують до Близького Сходу та Північної Африки.