Ф'ючерсні ринки пшениці тестують критичні рівні — ASAP Agri
Ринок пшениці знаходиться на порозі важливих змін: на ф’ючерсних ринках у центрі уваги опинилися ключові рівні опору, тоді як фізичний ринок балансує на межі оптимізму та невизначеності. Про це в коментарі Latifundist.com розповів керівник аналітичного відділу та інсайтів ASAP Agri Олівʼє Буйє.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
В Україні ринок пшениці демонструє стабільність, що відображає подібні настрої на ф’ючерсних ринках. Водночас більшість учасників покладають надії на другу половину маркетингової кампанії, сподіваючись на зростання цін. Такі очікування підкріплюються прогнозами зменшення пропозиції чорноморської пшениці, що може стати вагомим фактором підтримки цін.
«На ринку ф’ючерсів березневий контракт CBOT на пшеницю випробовує ключовий рівень опору на позначці 5,50 дол./бушель, залишаючись поблизу мінімальних значень контракту. Успішний прорив цього рівня може стати потужним сигналом до зростання, здатним оживити ринкову активність», — коментує аналітик.
Тим часом, по інший бік Атлантики, березневий контракт на пшеницю Euronext шукає підтримку на важливому рівні 220 євро/тонну, прагнучи відновити позиції після нещодавнього зниження.
Читайте також: У НІБУЛОНа застрягли в портах судна з майже 100 тис. зерна — Михайло Різак про нову систему експортного забезпечення агропродукції
Ці два ключові індикатори — CBOT і Euronext — стануть визначальними у формуванні ринкових трендів найближчим часом. Успішний прорив на одному з цих фронтів може задати напрямок глобальним цінам на пшеницю, створивши хвильовий ефект як для фізичних, так і для ф’ючерсних ринків. Наразі вся увага ринку спрямована на те, чи зможуть ці індикатори знайти достатній імпульс для виходу з періоду стагнації.
Читайте також:
- З початку року українські порти перевалили 55 млн тонн агропродукції.
- Ринку потрібен перехідний період, щоб запрацював режим експортного забезпечення — Михайло Різак.