Сьогодні, 15:31 Україна

Ринок проти «ручного керування»: агросектор критикує нові тарифні рішення Укрзалізниці

Рішення «Укрзалізниці» змінити тарифні відстані між транзитними пунктами в напрямку морських портів «Чорноморськ» та «Одеса Порт» спричинило хвилю обурення серед гравців агроринку. Учасники логістичного ланцюга закликають УЗ до партнерського діалогу й прогнозованої тарифної політики, аби уникнути мільйонних втрат у новому маркетинговому сезоні.

Дискусія між учасниками ринку розгорнулася в Facebook під матеріалом «Зерно до Південного дешевше на 2-3$/т, ніж до Чорноморська: Укрзалізниця каже, що нема ніяких преференцій для портів. Розбираємось, що змінилося в тарифах»

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

Як зазначає заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов, встановлення єдиного тарифу на перевезення до всіх портів штучно спотворює конкуренцію.

«Встановлення єдиного тарифу перевезення вантажів до усіх морських портів приведе до того, що термінали, які знаходяться ближче географічно (порт Південний), будуть дотувати логістику терміналів, що знаходяться далі (Чорноморськ, Ізмаїл)Вважаю АТ «Укрзалізниця» не повинна втручатися в конкуренцію за вантажі між морськими портами», — наголошує Валерій Ткачов.

Йому апелює співзасновник компанії «АгроВіста» Юрій Скічко. За його словами, нові правила та зміна маршрутів були впроваджені раптово. Бізнес уже зазнає збитків через ручне управління логістикою та нестачу прозорої комунікації від УЗ.

«Наказ з’явився 3 квітня, а вже 5 квітня — опублікований. Компанії, які заздалегідь законтрактували вантажі на Одеський напрямок, втратили по 100–150 грн з тонни», — зазначає Юрій Скічко.

Скічко закликає до діалогу та партнерської роботи бізнесу та «Укразалізниці».

«Перегляд тарифів — це обʼєктивність. Та важливо це робити в державі комплексно для всіх вантажів по УЗ з електронними ТТН на автодорогах, з контролем Укртрансбезпеки та взаємодією з Національною транспортною поліцією на вагах. Інакше елеваторна інфраструктура, підприємства, залізничні станції центральної частини України будуть збитковими і економіка України тільки буде втрачати», — обурюється Юрій Скічко.

Учасники ринку переконані: без зваженої логістичної політики та завчасної комунікації ринок втратить інвестиційну привабливість, а підприємства центральної України ризикують опинитися у збитках.

Софія ЯрошенкоLatifundist.com, 2025 р.