АгроВіста

Рослинництво, тваринництво, трейдинг
33959

«АгроВіста» (раніше група компаній «УкрАгроКом» та «Гермес-Трейдінг») — інтегрована аграрна корпорація, що спеціалізується на виробництві зернових та олійних культур, тваринництві, зерновій торгівлі та виробництві цукру.

Земельний банк — 75 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Кіровоградська та Дніпропетровська області.

Читати по темі: Владислав Винярский: Агровиста — новый горизонт для УкрАгроКом

Згідно з аналітичною системою YouControl, ключові особи — Анатолій Кузьменко, Юрій Скічко.

Профіль бізнесу «АгроВісти»

Читати по темі: Финансовый бизнес-завтрак с EБРР, МХП, ТАС АГРО, Агровиста и Ощадбанком

Рослинництво

Підприємства групи обробляють землі в Олександрійському, Петрівському, Знам'янському, Світловодському, Новоукраїнському та Новгородківському районах Кіровоградської області, а також П'ятихатському районі Дніпропетровської області.

Група спеціалізується на вирощуванні озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику, ріпаку, гороху, цукрових буряків та інших культур.

Тваринництво

Тваринницька галузь компанії включає виробництво свинини, яловичини і молока.

У 2012-2013 роках. компанія реалізувала перший в Україні комплекс ефективного молочного виробництва — МТК «Петриківське молоко». На одному виробничому майданчику міститься ВРХ голштинської породи — 5 тис. голів, 2,4 тис. з яких - дійні корови.

Окрім поголів'я МТК «Петриківське молоко» у господарствах групи налічується 3,5 тис. голів ВРХ, 1,13 тис. з яких — дійні.

У господарствах налічується 11,5 тис. голів свиней, з яких 931 свиноматка.

Виробництво цукру

Олександрійський цукровий завод спеціалізується на випуску цукру-піску із цукрових буряків. Завод не припиняв своєї роботи з 1961 р., коли було введено в експлуатацію з проектною потужністю переробки 2,5 тис. т буряків на добу.

Частка власних буряків становить близько 80% від загального обсягу переробки.

Торгова діяльність

«АгроВіста» — оператор вітчизняного зернового ринку. Компанія закуповує повний спектр зернових та олійних культур, вирощених українськими аграріями.

Елеватори

Загальна потужність зберігання зерна — 350 тис. т, зокрема:

Фінанси

Кредити «АгроВісти»

2019 р. — довгострокове фінансування від Експортно-Кредитних Агенств.

2019 р. — кредит від Landesbanken на суму €7,2 млн із семирічною лінією на закупівлю німецького обладнання, реконструкцію цукрового заводу та сільгоспобладнання, енергоефективність

Історія розвитку «АгроВісти»

2000 р. — заснування «УкрАгроКом», генеральний директор — Анатолій Кузьменко. Земельний банк —14 тис. га.

2001 р. — компанія купила перший елеватор – «УкрАгроКом». «УкрАгроКом уклала перший в Україні зовнішньоекономічний контракт із компанією «Кун С. А.».

2002 р. — засновано «Гермес-Трейдінг», директор — Юрій Скичко. Компанія розпочала експортну торгівлю.

2003 р. — компанія придбала другий елеватор — Королівське ХПП.

2004 р. — «УкрАгроКом» купила цукровий завод загальною потужністю переробки 3 тис. т цукрових буряків на добу.

2004-2007 рр. — компанія завершила реконструкцію свиноферми та запровадила датську технологію вирощування. Проведено модернізацію елеваторів.

2008 р. — земельний банк склав 36 тис. га. Компанія побудувала третій елеватор — Добронадіївське ХПП.

2009-2012 рр. — Земельний банк — 65,5 тис. га. Засновано торгову компанію у Швейцарії. Підприємство провело модернізацію та збільшення потужностей зберігання елеваторів у 170 тис. т: елеватор «УкрАгроКом», Королівське ХПП та Добронадіївське ХПП.

2012-2014 рр. — Земельний банк — 75 тис. га земель Олександрійського, Петровського, Знам'янського, Світловодського та Новоукраїнського районів Кіровоградщини та П'ятихатського району Дніпропетровської області. Компанія реалізувала проекти: МТК «Петриківське молоко», Світловодський річковий термінал та Шаровський елеватор.

2014 р. — компанія розпочала хеджування на товарній біржі Чикаго і на Міжнародному ринку ф'ючерсів Франції.

2018 р. — у липні група «УкрАгроКом-Гермес Трейдінг» змінила назву — «АгроВіста». Компанія придбала 55 вагонів. «АгроВіста» купила у «Кернел» підприємство «Інтер-Контакт-Агро» у смт Новгородка Кіровоградської області. Земельний банк збільшився на 10% — до 82 тис. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Кузьменко Анатолій Іванович
Засновник та співвласник групи компаній
Фесюк Павло Дмитрович
Директор компанії

Команда

Васильев Дмитрий Юрьевич
Директор по растениеводству