Більшість агрохолдингів запускає трейд не заради заробітку на ньому, а саме заради обертання активів — Гаврилюк
Експерти вважають, що освоєння агрохолдингами «Контінентал Фармерз Груп», «ТАС Агро» та «Епіцентр Агро» трейдингового напрямку є логічним саме з точки зору ефективного використання наявних активів. Про це заявив директор консалтингово-аналітичної компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Всі ці компанії абсолютно різні по своїй структурі, планах, можливостях, інтересах і бізнес підходах. Проте у них всіх є одне спільне — наявність активів, які постійно розростаються. Тому більшість компаній запускає трейд не заради заробітку на ньому, а саме заради обертання активів. В когось це вагони, в когось елеваторна інфраструктура», — вважає Гаврилюк.
За його словами, в цьому ракурсі хіба що «Контінентал» можна виділити окремо, оскільки компанія належить фактично державі — Саудівській Аравії, а не приватним інвесторам. Отже тут присутній і інтерес національної продовольчої безпеки і доступ до великого відносно недорогого фінансового ресурсу, зазначає Гаврилюк.
«Думаю, що розвиток компанією трейду на локальному рівні йде в синергії з купівлею Olam Agri», — додав він.
Читайте також: Контінентал, Епіцентр і ТАС Агро йдуть у трейдинг — конкуренція на ринку зростає
- У березні «Контінентал Фармерз Груп» повідомив, що розширює напрями діяльності та запускає власний трейдинг. Трейдингову компанію створили в Женеві, Швейцарія.
- У 2025/26 МР «Епіцентр Агро» планує запустити власний зернотрейдинговий напрямок. Це рішення продиктоване зростаючим інтересом фермерів до співпраці через елеватори компанії.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.