Lay's

Чипси
159

Lay's —  бренд картопляних чипсів.

Власник — PepsiCo.

Продукція

Асортиментна політика бренду Lay's полягає у створенні різноманітних смаків відповідно до місцевих очікувань та уподобань споживачів, що є запорукою його успішності на локальних ринках.

Зокрема, у різних країнах світу можна знайти чипси з такими смаками: «Ківі», «Чорниця», «Манго», «Лічі», «Огірок», «Лимон», «Карі», «Чарівна масала», «Васабі», «Кетчуп», «Помідори чері», «Водорості з Кюсю» тощо.

В Україні Lay's представлені широким портфелем смаків, а також лінійками Lay's Strong та Lay's Max (рифлені чипси, на яких затримується більше спецій, що робить смак максимально насиченим). У 2017 році бренд запустив новинку — Lay's Рифлені.

Історія розвитку Lay's 

1938 р. — Герман Леєм придбав виробничу компанію Barrett Food Company з Атланти (штат Джорджія), яку згодом перейменував у H.W. Lay Lingo & Company.

1944 р. — Лей спростив назву компанії до тієї, що звична споживачам усього світу сьогодні — Lay's Potato Chips. Саме вона стала першою компанією, яка рекламувала снеки на телебаченні.

1961 р. — компанія об'єдналася із компанією з виробництва кукурудзяних перекусів Frito, створивши снекову корпорацію Frito-Lay Inc. зі спільними продажами понад $127 млн щорічно. Продажі чипсів стали міжнародними, а до маркетингового просування брендів були залучені знаменитості.

1965 р. — Frito-Lay Inc. об'єдналася з компанією The Pepsi-Сola, утворивши PepsiCo.

1991 р. — спосіб приготування чипсів Lay's був вдосконалений, завдяки чому продукція стала зберігатися свіжою довше. Згодом компанія представила ринку низькокалорійні запечені чипси, а також низку знежирених варіантів продукту (Lay's WOW).

У 2000-х рр. — відбувся запуск лінійки Lay's Stax — чипсів у твердій упакуванні-тубі, що належать до продуктів преміумсегменту.

З 2004 р. — чипси Lay's продаються в Україні.

До 2019 р. — Lay's для українського ринку виробляли у Польщі. 

З 2019 р. — продукція Lay's для українського ринку виготовляється в Миколаївській області на снековому виробництві компанії PepsiCo в Україні.