Метеоумови третьої декади вересня були задовільними для розвитку озимих

Протягом третьої декади вересня тривав посів озимих. На більшій частині території країни на вже засіяних озимими культурами площах спостерігалося задовільне та оптимальне зволоження  в орному шарі ґрунту.

Про це повідомляється в місячному огляді «Укргідрометеоцентру».

Відмічається, що в деяких районах північних, західних та центральних областей зволоження ґрунту залишалось надмірним. Незадовільне зволоження ґрунту зберігалося на більшості площ Херсонської, багатьох площах Миколаївської, Запорізької, Донецької та Луганської областей продуктивної вологи. В Одеській області ґрунтовою засухою охоплена більша частина території.

Експерти акцентують, що прохолодна погода стримувала достигання пізніх культур, проте оптимальне зволоження ґрунту та помірні температури повітря створювали задовільні умови для утворення сходів та початкового розвитку озимих культур.

Крім того, заморозки були несприятливі для викопаних, але невкритих коренеплодів. Переважання похмурої погоди стримувало накопичення цукрів у коренеплодах та плодах.

«На раніше засіяних площах відмічалося проростання зерна, утворення сходів, місцями у Запорізькій та Сумській областях — утворення вузлових коренів та кущіння. В озимого ріпаку відмічалися сходи та утворення листової розетки, Стан рослин, що зійшли, добрий та задовільний», — вказали в «Укргідрометеоцентрі».

Згідно з повідомленням, ефективні дощі (норма та більше норми) відмічалися лише у північних, північно-східних та в окремих районах центральних областей із переміщенням холодного атмосферного фронту в середині декади, в окремих районах цих областей спостерігалися зливи у супроводі поривчастого вітру. На решті території опадів випало значно менше норми.

Нагадаємо, що ріпак озимий в осінній період надзвичайно сприйнятливий до пошкодження шкідниками — недостатній чи несвоєчасний інсектицидний контроль може спричинити зрідження посівів та значні втрати майбутньої врожайності культури.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus