Одного ракетного удару по судну достатньо, щоб зробити «зерновий коридор» незастрахованим — думка
путін має причини продовжувати «зернову угоду», на яку він погодився лише під сильним міжнародним тиском, але Андрій Вадатурський налаштований скептично.
Про це генеральний директор «НІБУЛОН» розповів виданню Japan Times.
«Зерновий коридор — це повсякденний політичний інструмент. Дуже важко покладатися на нього, адже одного ракетного удару по судну, яке експортує зерно, і цього достатньо, щоб припинити торгівлю, зробивши маршрут незастрахованим», — зауважив бізнесмен.
За його словами, тільки повернення до ринкових умов може забезпечити справжнє поновлення, але навіть тоді «НІБУЛОН» не буде таким, як раніше: «Він не буде таким, як до вбивства мого батька», — зауважив гендиректор.
Читайте також: «Олексій Вадатурський: Ніколи не здавайся!»
Зазначається, що за період з березня по серпень 2022 року «НІБУЛОН» скоротив експорт зерна на 88%, отримав прямі збитки у розмірі $416 млн, 20 тис. га сільгоспугідь перебувають під окупацією або стали непридатними для рослинництва, а частину елеваторів компанії захопили компанії з рф.
Уточнюється, що всупереч збиткам агрохолдинг має намір співпрацювати з 29 банківськими установами — від комерційних організацій до міжнародних фінансистів, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), які профінансують частину інвестицій «НІБУЛОНу» у відновленні своєї господарської діяльності.