Звичайна експортна операція вимагатиме від експортера зерна відслідковувати мінімальні ціни щонайменше тричі — юрист
Звичайна експортна операція з зерном вимагатиме від експортера відслідковування мінімально допустимих експортних цін щонайменше тричі, повідомив радник, адвокат Arzinger, юридичний консультант зерноторговельних компаній Микита Ларіонов.
Зокрема відслідковувати мінімальні ціни потрібно буде:
- станом на дату реєстрації податкової накладної;
- станом на дату оформлення ПМД;
- станом на дату перетину товаром митного кордону України.
Додатково, передбачаються спеціальні правила для форвардних контрактів.
Так, базою оподаткування ПДВ для експортних операцій на підставі форвардного контракту є договірна (контрактна) вартість товарів, але не менше, ніж мінімально допустимі експортні ціни станом на 0 годин дня підписання форвардного контракту (при цьому в податковій накладній необхідно буде робити відмітку про форвардний контракт).
Якщо ж на дату підписання форвардного контракту мінімально допустимі експортні ціни не були встановлені, база оподаткування визначається за загальним правилом. Тобто до уваги братимуться мінімально допустимі експортні ціни станом на 0 годин дня реєстрації податкової накладної.
Для цілей визначення фактурної вартості товарів, які експортуються на підставі форвардного контракту також застосовуватимуться мінімально допустимі експортні ціни станом на дату підписання форвардного контракту, а в разі відсутності таких — станом на дату подання ПМД та на дату перетину товаром митного кордону України.
Читайте також: УЗА: Впровадження мінімальних експортних цін фактично знищить систему форвардних контрактів
- Президент Володимир Зеленський 18 червня підписав законопроєкти №10168-2/10169-2 про боротьбу з «чорним» зерном та неповерненням валютної виручки.
- Мінагрополітики працює над механізмом, який дозволить прогнозувати максимальну врожайність зернових та олійних культур.