Михайло Ромащенко

Директор Інституту водних проблем та меліорації НААН України, доктор технічних наук, заслужений діяч науки та техніки України
209
Вік: 76 років

Народився у с. Шмати Недригайлівського району Сумської області.

Освіта

  • 1967 р. — закінчив Київський геологорозвідувальний технікум. Спеціальність — «Пошуки та розвідка корисних копалин».
  • 1969-1974 рр. — геологічний факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. Спеціальність — «Гідрогеологія та інженерна геологія», спеціалізація — «Меліоративна гідрогеологія».
  • 1974-1977 рр. — аспірантура в Київському університеті на кафедрі гідрогеології та інженерної геології.
  • 1981 р. — в Інституті гідротехніки та меліорації УААН захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження вологоперенесення з метою регулювання режиму краплинного зрошення садів».
  • 1995 р. — у Всеросійському науково-дослідному інституті гідротехніки та меліорації ім. О. М. Костякова (м. Москва) захистив докторську дисертацію на тему «Удосконалення технології та технічних засобів мікрозрошення сільськогосподарських культур».

Кар'єра

  • До березня 2011 р. — працював в Українському науково-дослідному інституті гідротехніки та меліорації, обіймаючи посади молодшого, потім старшого наукового співробітника, завідувача сектору, лабораторії, відділу, відділення, заступника та першого заступника директора з наукової роботи.
  • Березень-липень 2011 р. — працював академіком-секретарем відділення землеробства, меліорації та механізації Національної академії аграрних наук.
  • З 6 липня 2011 р. — займає посаду директора Інституту водних проблем та меліорації НААН України.
  • Спікер курсу «Живлення» освітньої платформи «Культиварій».  

Наукова діяльність

  • Наукова діяльність М. І. Ромащенка присвячена вирішенню актуальних проблем водного господарства, гідротехніки та меліорації.
  • Ним засновано новий науковий напрям — екологічно безпечне зрошення. М. І. Ромащенко запропонував та теоретично обґрунтував новий методичний підхід до формування водозберігаючих, екологічно безпечних режимів зрошення, розробив наукові та нормативно-методичні основи організації та ведення еколого-меліоративного моніторингу зрошуваних земель, нову концепцію захисту сільськогосподарських угідь та сільських населених пунктів від повеней та паводків.
  • Ним виконано значний обсяг робіт з теоретичного обґрунтування, розробки та впровадження у сільськогосподарське виробництво нових прогресивних способів поливу — краплинного зрошення та мікродощування. Під його науковим керівництвом та безпосередньою участю в Україні розроблено науково-теоретичні засади для широкого впровадження технологій та технічних засобів мікрозрошення.
  • Під його керівництвом сучасні системи мікрозрошення для поливу винограду, плодово-ягідних та овочевих культур запроєктовано та збудовано в багатьох господарствах Херсонської, Одеської, Миколаївської, Закарпатської, Вінницької, Київської, Черкаської та інших областей на загальній площі понад 5 тис. га.
  • За його ініціативою та під безпосереднім керівництвом розпочато та успішно розвивається новий для України напрям — застосування мікрозрошення для поливу садово-паркових насаджень, декоративних та спортивних газонів. Лише в Києві сучасними системами мікрозрошення оснащені парки ім. Т. Г. Шевченка, Маріїнський, Міський сад, Хрещатий, Перемоги, Майдан Незалежності, ДЗГ «Феофанія», футбольні газони НСК «Олімпійський», бази ФК «Динамо», стадіонів «Динамо» ім. Лобановського, «Шахтар» (Донецьк) та ін. Під керівництвом М. І. Ромащенка створено футбольне поле стадіону «Дніпро-Арена» (Дніпро).
  • М. І. Ромащенком опубліковано понад 400 наукових праць, серед них 10 книг, понад 30 нормативно-методичних документів, підготовлено 10 кандидатів наук, отримано 22 авторські свідоцтва та патенти.
  • Ромащенко М. І. веде плідну науково-організаційну та громадську роботу. Він є членом колегії та науково-технічної ради Держводагенства України, головним редактором журналу «Меліорація та водне господарство», членом редколегії журналів «Водне господарство України» та «Овочівництво», членом двох спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій.
  • З 2007 р. — очолює громадську раду при Держводагентстві України.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 24 серпня 2023