Українська кукурудза фактично втратила цінову перевагу на ринку Туреччини — аналітики

Імпортний попит на українську кукурудзу в Туреччині послабився, оскільки внутрішні ціни знизилися, що зменшило конкурентоспроможність імпортних поставок. Про це пише ASAP Agri.

Введення імпортної квоти 3 млн т зі зниженою ставкою мита 5% стало каталізатором, прискоривши падіння цін, оскільки сигналізувало про додаткову пропозицію на ринку.

З середини квітня внутрішні ціни на кукурудзу помітно знизилися. На біржі в Коньї ціни впали з 343$/т 10 квітня до 316$/т 21 квітня, при цьому в Газіантепі також спостерігалося зниження.

«Турецькі продавці пропонують кукурудзу на умовах EXW Бандирма по 280–282$/т залежно від якості», — зазначив брокер Atria Brokers Саліх Карагез.

Такі пропозиції є більш привабливими для покупців, оскільки дозволяють купувати менші обсяги та забезпечують більшу гнучкість без значних авансових витрат.

На цьому фоні українська кукурудза фактично втратила цінову перевагу. Пропозиції наразі становлять близько 255$/т CIF Мармара з відвантаженням у квітні–травні. З урахуванням приблизно 12$/т на розвантаження та близько 13$/т імпортного мита (за ставкою 5%), кінцева ціна сягає близько 280$/т — на рівні внутрішніх цін EXW.

У результаті українська кукурудза наразі зрівнялася в ціні з внутрішнім ринком, але без переваги в гнучкості, що стримує інтерес покупців. Це, ймовірно, обмежуватиме імпортний попит на українську кукурудзу в Туреччині у короткостроковій перспективі.

Читайте також: Barva Invest: Турецька квота на імпорт кукурудзи — це те, чого не вистачало українському ринку

Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2026 р.