Коли в. о. заступника директора з питань інкубації
Євгенія Реву запитують про його місце роботи, то він відповідає, що працює у пологовому. А потім додає, що у пологовому будинку для курчат. Так, нашою першою зупинкою буде інкубаторно-птахівнича станція. Потрібно пояснити, що на птахофабриці чітко дотримуються правила: ті люди, які відвідували інші підрозділи птахофабрики в цей день, не можуть відвідувати інкубатор. Тож наша екскурсія починається саме звідси.
Перед тим як потрапити у виробничі приміщення, приймаємо душ, миємо волосся та переодягаємося у спецодяг, бо ми ж у «пологовий будинок» збираємось, де дотримуються всіх заходів біобезпеки. Дорогою Євгеній Рева розповідає, що свою історію інкубаторно-птахівнича станція веде з 2007 р. Після розширення зон вирощування у 2016 р. вона вийшла на свою максимальну потужність — 185 млн яєць на рік. До речі, саме того року наш співрозмовник прийшов працювати на станцію на посаду слюсаря контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Перед тим як обійняти нинішню посаду, працював провідним, а потім головним інженером.
На інкубаторно-птахівничу станцію привозять яйця з двох батьківських птахофабрик МХП —
«Старинської птахофабрики» та
«Перемога Нова». Спочатку вони потрапляють до сортувальної зали. Перед тим як туди зайти, нам дають одяг іншого кольору і просять ретельно помити та продезінфікувати руки. Усього на станції три виробничі зони. Для кожної передбачений одяг певного кольору. Знову ж таки, всі ці маніпуляції з перевдяганням запроваджені з метою забезпечення біобезпеки.
У сортувальній залі кипить робота. Тут відбувається сортування яєць, овоскопування, укладання у відповідну тару й складування на стелажах. Спочатку яйця перевіряються візуально. Ті, що мають видимі дефекти шкаралупи, вибраковуються. Наступний етап — просвічування на овоскопі, після якого яйця неналежної якості (з тонкою шкаралупою) також вилучаються.
Потім яйця потрапляють до камери газації, де дезінфікуються. Після цього відбувається процес закладки в інкубаційні машини.