Аграрний «хюндай» 2013


Источник фото: export LAT

2012 рік був дійсно довгоочікуваним: Євро-2012 мало зробити внесок у зростання ВВП та підняти доходи населення, а парламентські вибори мали б привести нових лідерів до Верховної Ради і, відповідно, в Уряд. Наприкінці цього довгоочікуваного року ми з вами зрозуміли, що Євро-2012 став повним «хюндаєм», а нові «лідери» виглядають не набагато молодше як ментально, так і фізично, ніж Софія Київська до реконструкції.

Українські аграрії часто звертаються до мене з питанням, що нам очікувати у 2013 році? Дивлячись на ці «грандіозні» кадрові зміни, можна з упевненістю сказати, що суттєвого «пакращення» однозначно не буде. А чи буде гірше, залежатиме від самих аграріїв.

Проте, усе по порядку.

Собівартість аграрної продукції буде зростати. Компенсувати її підвищенням цін на продукти харчування Уряд не дозволить, адже споживачі, в яких пусті гаманці, не зрозуміють. Залишається тільки експорт. А тут у нас, я би сказав експортний «хюндай», пов’язаний із поборами чиновників, нестачею вагонів, скандалами з основними торговими партнерами тощо.

Другий «хюндай» рухається в сторону ринку землі. До цього «пакращувача» причеплені декілька вагонів: нереєстрація договорів оренди, проект землеустрою, а також державний земельний банк.

Третій «хюндай» він же «падатковий». Тут будуть спроби поставити селян на загальні умови оподаткування і забрати у них останню сорочку. При цьому не розуміючи, що ця сорочка далеко не від «луі віттон», а, всього-на-всього, проста пітна та вонюча українська футболка.

Четвертий «хюндай» державної підтримки, якщо раніше і йшов у напрямку Донецька повністю завантажений, то відтепер він просто пустий і стоятиме у Києві як мінімум до середини наступного року, тобто до нового урожаю.

Та, підсумовуючи усі ці наші аграрні «хюндаї», хотів би зазначити, що «хюндай» він на то й «хюндай», що в Україні дає збої. Тому у наступному році все залежатиме від позиції агровиробників та їх спільного лобіювання своїх інтересів. Хотілося би вірити, що тут буде не «хюндай».

Узнавайте первыми самые свежие новости агробизнеса Украины на нашей странице в Facebook, канале в Telegram, скачивайте приложение в AppStore, подписывайтесь на нас в Instagram или на нашу рассылку.

Выполнено с помощью Disqus