The Food and Agriculture Organization (FAO)

6980

FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) є міжурядовою організацією, до складу якої входять 194 держав-членів, два асоційовані члени та одна організація-член — Європейський союз. Це спеціалізована установа ООН, яка очолює міжнародні зусилля у боротьбі з голодом.

Станом на 31 грудня 2015 р. штат FAO налічує 1738 спеціалістів основного складу та 1510 службовців допоміжного складу.

Індекс продовольчих цін FAO — середньозважений показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик із п'яти продовольчих сировинних товарних груп: зернові, м'ясо, молочні продукти, олії та цукор.

Девіз організації латинською мовою — Fiat panis — перекладається як «Хай буде хліб».

Профіль Facebook

Генеральний директор — Жозе Граціану да Сілва

Структура:

 • Департамент сільського господарства та захисту споживачів;
 • Департамент рибальства та аквакультури;
 • Департамент лісового господарства;
 • Департамент з питань клімату, біорізноманіття, земельних та водних ресурсів;
 • Відділ у справах Конференції, Ради та протокольних питань;
 • Відділ інформаційних технологій;
 • управління підтримки децентралізованих відділень;
 • Департамент загально-організаційного обслуговування;
 • Регіональне відділення Африки;
 • Регіональне відділення для Азії та Тихого океану;
 • Регіональне відділення для Європи та Центральної Азії;
 • Регіональне відділення для Латинської Америки та Карибського басейну;
 • Регіональне відділення для Близького Сходу та Північної Африки;
 • Департамент технічного співробітництва та управління програмами;
 • Відділ з питань партнерських зв'язків, інформаційно-пропагандистської діяльності та розвитку потенціалу;
 • Департамент економічного та соціального розвитку.

Напрямки діяльності:

 • Сприяння боротьбі з голодом, відсутністю продовольчої безпеки та недоїданням;
 • Підвищення продуктивності та стійкості сільського, лісового та рибного господарства;
 • Скорочення масштабів злиднів у сільських районах;
 • Забезпечення інклюзивності та ефективності агропродовольчих систем;
 • Підвищення стійкості засобів для існування перед загрозами та кризами.

Програми та проєкти:

2014-2015 рр. — ФАО здійснила програми та проєкти загальною вартістю 1,617 млн ​​дол. США. Близько 8% фінансування одержано зі статутних внесків у рамках Програми технічного співробітництва ФАО. 92%, що залишилися, фінансуються з добровільних внесків у рамках Програми урядового співробітництва (34%), одностороннього цільового фонду (8%) та інших трастових фондів (50%), у тому числі і Спільних програм ООН.

Статистика:

ФАО розробляє методики та стандарти в галузі продовольчої та сільськогосподарської статистики, надає технічну допомогу та поширює інформацію для глобального моніторингу. Статистична діяльність ФАО полягає у розробці та впровадженні методологій та стандартів для збору, перевірки, обробки та аналізу даних.

Фінанси

Загальна програма роботи ФАО фінансується з нарахованих та добровільних внесків. Сукупний бюджет ФАО, запланований на 2018-2019 рр., становить 2,6 млрд дол. США. З цієї суми 39% надходить із нарахованих внесків, що сплачуються державами-членами, а 61% залучатимуться за рахунок добровільних внесків від держав-членів та інших партнерів.

Внески країн до бюджету Регулярної програми

Програма роботи ФАО загалом фінансується з нарахованих та добровільних внесків. З нарахованих внесків держав-членів складається регулярний бюджет, який встановлюється на Конференції ФАО, що проводиться кожні два роки. Регулярний бюджет ФАТ на 2018-2019 роки. складає 1 005,6 млн дол. США.

Добровільні внески

Добровільні внески, що сплачуються членами та іншими партнерами Організації, призначені для надання урядам технічної та надзвичайної допомоги (включаючи відновлення) на конкретні цілі, пов'язані з матрицею результатів, а також безпосередньо на підтримку основної діяльності ФАО. Очікується, що у 2018-2019 роках. сума добровільних внесків становитиме близько 1,6 млрд. дол. США.

Історія:

1943 р. — в американському місті Хот-Спрінгс проходить з'їзд урядових делегацій 46 країн, які зобов'язуються створити організацію, що займаються на міжнародному рівні питаннями продовольчого забезпечення.

1945 р —у Квебеку проходять збори делегатів від країн, запрошених Тимчасовою комісією ООН із сільськогосподарських та продовольчих проблем. Засновується FAO — як спеціальне агентство ООН зі штаб-квартирою у Вашингтоні та приймається Статут організації, який передбачає заснування Конференції FAO.

1951 р. — центральний офіс FAO переїжджає до Риму.

1960 р. — запускається кампанія «Світ вільний від голоду» для привернення уваги до проблеми голоду в країнах, що економічно відстають, та залучення міжурядових організацій до співпраці цієї галузі.

1962 р. — виникає потреба розробляти стандарти відповідності харчових продуктів встановленим нормам та вимогам, з цією метою FAO за сприяння Всесвітньою організацією охорони здоров'я (WHO) утворює Комісію Codex Alimentarius.

1980 р. — з 56 державами FAO, що розвиваються, укладає договори про затвердження своїх делегатів до регіональних підрозділів.

16 жовтня 1981 р. — організовано проведення першого Всесвітнього дня продовольства, за участю представників із 150 держав.

1986 р. — починає працювати інформаційно-статистична база даних із сільського господарства FAOSTAT.

1994 р. — вводиться в дію Спецпрограма із забезпечення безпечними харчовими продуктами, дія якої спрямована для країн, які відчувають дефіцит їжі та мають низький рівень життя. Створюється Система із запобігання надзвичайним заходам для безпечного продовольства (EMPRES Food Safety). Розпочато реорганізацію FAO, що полягає у зниженні витрат і розподілі повноважень у регіональні представництва.

1995 р. — затверджено Кодекс ведення відповідального рибальства, в основі якого закладено норми раціонального користування водними ресурсами без шкоди для екології.

1996 р. — FAO організує Всесвітній продовольчий форум, у ньому беруть участь делегати зі 186 країн. Саміт присвячений світовим проблемам нестачі їжі та голоду та методам їх вирішення. За підсумками зустрічі підписується Римська декларація про всесвітню продовольчу безпеку.

1997 р. — на пропозицію FAO запускається телевізійна кампанія «TeleFood», яка висвітлює проблеми голоду. Програма звернула увагу 500 млн. осіб.

1998 р. — за участю FAO приймається Конвенція, яка передбачає контроль за торгівлею пестицидами та іншими небезпечними хімречовинами, яка має обов'язковий юридичний статус.

2001 р. — затверджено міжнародний договір, що має правовий статус, про генетичні модифікації рослинних аграрних культур.

2004 р. — набуває чинності Договір про генетичні ресурси сільськогосподарських рослин. Він грає значної ролі у розвитку рослинництва, для продовольчих потреб.

2008 р. — скликається Міжнародна конференція, що розглядає проблемні питання зміни клімату, а також використання біопалива.

2010 р. — FAO допомагає сільським жителям Пакистану, які постраждали внаслідок повені. 500 тис. сімей одержують пшеницю для посіву. Лікарські препарати та корми для домашніх тварин отримують 235 тис. осіб.

2012 р. — Комітет із всесвітньої продовольчої безпеки затверджує оновлену програму з раціонального користування водними, земельними та лісовими ресурсами.

2013 р. — FAO підписує договір про взаємодію з Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC). На FAO покладаються функції з надання допомоги бідним верствам населення, які зазнали стихійних лих.

2014 р. — підписується Римська декларація, в основі якої закладено основні засади доступності, якості та безпеки харчових продуктів для кожної людини та відповідальність урядів кожної держави за вирішення продовольчих проблем.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Команда

Кузін Євген
Аналітик плодоовочевого ринку в проєкті EastFruit, міжнародний консультант
Аббассиан Абдолреза
Главный экономист
Бурка Анна
Национальный консультант Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН
Лопес Мара
Координатор программ ФАО в Украине

Контакти