Прозорро.Продажі оголосила перший земельний аукціон

В державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі оголошено перший аукціон з оренди комунальної землі сільськогосподарського призначення. 

Про це повідомляє прес-служба «Прозорро.Продажі».

Відмічається, що земельну ділянку площею 2,1 га виставила на аукціон Тавричанська сільська рада (Каховський район, Херсонська область). 

Згідно з повідомленням, стартова ціна річної оренди складає 10% від нормативної грошової оцінки ділянки — 5 тис. грн. Земельна ділянка здається в оренду на 7 років. Розмір гарантійного внеску, необхідного для участі в аукціоні, 30% від стартової ціни становить понад 1,5 тис. грн. Аукціон відбудеться 9 листопада й проходитиме на підвищення ціни. 

«Перший земельний аукціон в системі оголосила невелика сільська громада. Ми вітаємо, що прозору оренду комунальної землі сільськогосподарського призначення розпочинають саме органи місцевого самоврядування. Це правильний крок до ефективного використання земельних ресурсів громади, який допоможе залучити необхідні до бюджету кошти», — зазначила перша заступниця директора «Прозорро.Продажі» Дарина Марчак.  

Відмічається, що публікація земельних аукціонів в системі Прозорро.Продажі відбувається через акредитовані майданчики, завдання яких допомагати продавцям (організаторам торгів) якісно підготувати лот до аукціону та залучити якомога більшу кількість учасників на аукціон. Наразі таких майданчиків в системі понад 40, що створює конкуренцію між ними та розширює коло тих, хто займається пошуком покупців на лоти. 

Нагадаємо, що в Україні здійснено 23 700 земельних угод за підсумком трьох місяців роботи вільного ринку землі.

Виконано за допомогоюDisqus