У Чорноморському регіоні зростають ціни на зернові через можливі обмеження Росії

У Чорноморському регіоні зростають ціни на зернові на тлі можливих обмежувальних заходів щодо експорту з Росії, таких як швидке запровадження квот.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Експерти акцентують, що ціни на кукурудзу також зростають в Україні, особливо при далеких постачаннях.

«У Чорноморському басейні настає зима: цього тижня очікується зниження температури. Це може порушити останні посіви, які вже постраждали від осіннього дефіциту вологи в ґрунті», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що європейський ринок продовжує демонструвати стійкість за відсутності явних проявів короткострокових «ведмежих» елементів.

На міжнародній арені США продали майже 257 тис. т соєвих бобів у невідомому напрямку, а Ірак закуповує 500 тис. т пшениці. Алжир оголошує тендер на постачання пшениці протягом трьох періодів із 15 грудня до кінця січня. Технічні вимоги щодо пошкодження жуками були підвищені з 0,5 до 1%.

«На Euronext ціни на пшеницю можуть повернутись і протестувати на міцність ціновий поріг у €300 за т на грудневій експірації. Кукурудза просувалася повільно через затримки зі збиранням та труднощі із сушінням зерна на елеваторах», — прокоментували аналітики Agritel.

Також зазначається, що ріпак продовжує зростати за канолою, яка встановила нові рекорди.

На американському ринку експортні продажі кукурудзи в п'ятницю склали 1,067 млн ​​т, у межах очікувань. На думку експертів, зерновий сприяє підтримці етанолової промисловості зі зростанням цін і поліпшенням маржі для задоволення зростаючого попиту.

«Соєві боби також виграли від значного зростання цін на шрот за умов підвищеного попиту. Соя є конкурентоспроможною в секторі кормів для тварин, особливо в порівнянні з дорогою кукурудзою. Експортні продажі соєвих бобів склали 1,3 млн т і опинилися в межах очікувань», — розповіли в Agritel.

Нагадаємо, що в середині листопада ціни на ріпак у Європі вперше в історії подолали позначку €700. Однак такі високі ціни сплачують не лише в Європі — міжнародні експортні ціни також зростають до нових рекордних рівнів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus