Елеватор має поєднувати і виробництво, і трейдинг для максимальної рентабельності — думка

Для максимальної рентабельності елеватора в нинішніх умовах необхідно поєднувати трейдинг з виробництвом.

Такої думки регіональний директор елеваторного напрямку Дмитро Максименко та інженер-технолог ГК «Прометей» Мінашова Тетяна в блозі «Зона ризику-2021, або Якісні показники зерна нового врожаю» на Latifundist.com.

У компанії зазначають, що підвищена вологість зерна потягнула за собою проблеми приймання та доробки зерна. У портах спостерігалися простої, що вдарило по загальному логістичному ланцюжку агрокомпаній. Через те, що кукурудзу здебільшого потрібно сушити, виникали також черги на елеваторах.

«‎Аби нівелювати можливі «гойдалки» перевезення зернових залізницею, 80% обсягів зерна ми перевозимо за допомогою автотранспорту. До того ж вартість залізничних перевезень значно вища, аніж автотранспортних», — ‎додав Дмитро Максименко.

За нинішніх умов елеваторам як самостійному бізнесу буде дуже важко вижити. Виходячи із ситуації, потрібно мати трейдинг і виробництво, що виводить бізнес на максимальний рівень рентабельності, зазначили в компанії.

«Звичайно, цей рік важкий, і добре запам'ятається аграріям та іншим учасникам ринку — ціни на газ побили всі рекорди зростання, збиральна кампанія затягнулася, перевізники підняли тарифи на свої послуги. Але я вважаю, що залишати врожай на полях аграрії не будуть», — Тетяна Мінашова.

Повідомляється, що на елеваторах ГК «Прометей» обсяги зерна кукурудзи, що надходять на сушіння, становлять 40-50% від загального обсягу цієї культури.

«Агрохолдинг, елеваторні потужності якого за критерієм обсягів одноразового зберігання досягли позначки 1,7 млн т, встановив безкоштовне компенсаційне зберігання на своїх елеваторах без обмежень на обсяги постачання с/г виробників. Для таких культур, як пшениця, ячмінь та насіння соняшнику програма діє в рамках усієї мережі елеваторних комплексів групи для терміну зберігання не більше 90 днів», — каже Дмитро Максименко.

Нагадаємо, «НІБУЛОН» підбила підсумки збиральної кампанії 2021 року. Так виробничий сезон цього року став одним із найрезультативніших за останні роки діяльності компанії — 334 тис. т валового збору сільгосппродукції.

Виконано за допомогоюDisqus