Дії РФ — це порушення суверенітету та територіальної цілісності України — Зеленський

Володимир Зеленський, Президент України. Джерело: YouTube-канал «Зе!Президент»
Володимир Зеленський, Президент України. Джерело: YouTube-канал «Зе!Президент»
Джерело фото: Latifundist.com

Україна вважає дії Росії з визнання «Д/ЛНР» порушенням суверенітету та територіальної цілісності та покладає відповідальність за наслідки на російське керівництво.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відео виступу опубліковано на YouTube-каналі «Зе!Президент» за підсумками засідання РНБО.

Президент України звернувся до українців. За його словами Україна кваліфікує останні дії РФ як порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Вся відповідальність за наслідки у зв’язку зі згаданими рішеннями покладається на політичне керівництво Росії.

«Визнання незалежності окупованих територій Донецької та Луганської областей може означати односторонній вихід із мінських домовленостей та ігнорування рішень у рамках Нормандії. Це підриває мирні зусилля та руйнує наявні переговорні формати», — каже президент України.

Володимир Зеленський каже, що Україна вимагає проведення консультацій країн-гарантів Будапештського меморандуму. Також Зеленський ініціював скликання засідання Ради Безпеки ООН, проведення спеціального засідання ОБСЄ та екстрене скликання саміту Нормандської четвірки.

«Зараз немає жодних причин для хаотичних дій. Зробимо все, щоб так було і надалі. Ми віддані мирному і дипломатичному шляху. І будемо іти ним і тільки ним. Але ми на своїй землі. Ми нічого і нікого не боїмось. Ми нічого і нікому не винні. І ми нічого і нікому не віддамо. Жодного клаптика нашої землі. Жодної людини. І ми в цьому впевнені. Бо зараз не лютий 2014, а лютий 2022. Інша країна, інша армія. Одна мета — це мир. Мир в Україні!» — додав президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін визнав так звані Донецьку і Луганську «народні республіки» («Л/ДНР») та підписав відповідні укази.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus