Виробництво молока в січні збільшилося, попри скорочення поголів’я ВРХ — експерт

За підсумками січня 2022 року, в Україні було вироблено 522,1 тис. т молока, що на 1,5% менше, ніж у січні минулого року. При цьому 243,3 тис. т або 46,6% всього молока було вироблено промисловими господарствами і 278,8 тис. т (53,4%) в господарствах населення.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька, пише пресслужба АВМ.

За її словами, промислові підприємства згідно з даними Держстату, не зважаючи на досить скоромні показники по росту чисельності корів у січні, показали значне нарощення виробництва молока. У порівнянні з минулим роком обсяги молока зросли майже на 7%, а якщо порівнювати з даними п’ятирічної динаміки — на 9,2%.

«Нарощування виробництва промислового молока цілком очікуване та відбувається завдяки інвестиціям господарств у нарощення продуктивності поголів’я та ефективності виробництва. Проте, як свідчить практика попередніх років, саме показники першого місяця січня Держстат коригує ще впродовж наступних 2-3 місяців, відтак приємний індикатор зростання промислового сектору, очевидно, буде змінено у бік зменшення, проте Аналітичний відділ АВМ очікує, що приріст частки молока від молочно-товарних ферм не буде нижчим 4-5%», — каже експертка.

Повідомляється, що найбільший приріст виробництва в молочно-товарних ферм відмічали у Херсонській (+23,7%; 4,7 тис. т), Тернопільській (+21,7%; 11,2 тис. т) та Кіровоградській (+16%; 5,8 тис. т) областях. Лідерами, в свою чергу, залишаються: Полтавщина (34,7 тис. т), Черкащина (26,5 тис. т) та Чернігівщина (21,5 тис. т).

Яна Лінецька додає, що в поточному році варто очікувати посилення присутніх на ринку тенденцій — виробництво молока в промислових господарствах буде рости, а в поголів'я — скорочуватися. Проте варто розуміти, що співвідношення виробленого молока в промислових господарствах буде змінюватися протягом року. Особливо у весняно-літній період.

Нагадаємо, почало діяти обмеження на ввезення продукції птахівництва зі США в Україну. Заборона поширюється на ввезення інкубаційних яєць, птиці, продуктів з неї. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus