Майже 90% зернових неможливо експортувати через блокаду українських портів — Шмигаль

Майже 90% зернових накопичених на зерносховищах, на елеваторах та складах неможливо експортувати через блокаду українських портів. А експорт наявних надлишків дасть Україні $7-10 млрд.

Про це‎ заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю для «‎НВ», пише Урядовий портал.

Прем’єр-міністр зазначив, що через блокаду портів накопичилась надзвичайно велика кількість зернових, які мали бути експортовані до серпня. 

«Вони накопичені на українських зерносховищах, на елеваторах, на складах. Більше 85%, майже 90% українського експорту зернових, руди, інших великогабаритних товарів йшли через морські порти‎»‎, — розповів Денис Шмигаль.

За його словами, при блокуванні моря Україна зіткнулася з величезним викликом. Адже експорт наявних надлишків зернових дасть країні $7-10 млрд. 

«Сьогодні ми спільно з нашими партнерами шукаємо альтернативні шляхи налагодження експорту. Не хочу наперед їх відкривати, але є як мінімум три альтернативних варіанти і частково експорт уже відбувається. Ми будемо нарощувати об'єм і я практично переконаний, що на 80% від обсягів ми забезпечимо можливість здійснювати експорт‎»‎, — підсумував прем’єр-міністр.

Додається, що в уряді очікують зменшення на 25-30% можливості проведення посівної кампанії. Але відзначають, що якщо брати темп посівної загалом, то минулого року на цей момент лише у 15 областях розпочалася посівна, а цього року вже у 21-й області.

Нагадаємо, що міністр інфраструктури України Олександр Кубраков запевнив, що аграрний сектор матиме все необхідне в умовах воєнного часу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus