До 1 липня Україна експортує 47 млн т зернових із запланованих 70 млн т — Горбачьов

До кінця маркетингового року ми не очікуємо на розблокування портів, хоча обговорюємо це питання на всіх рівнях. Єдиний правильний вихід — забезпечення міжнародного конвою та розблокування українських портів. 

Таку думку висловив президент «Української зернової асоціації» (УЗА) Микола Горбачьов в інтерв'ю «‎НВ Бізнес».‎ 

«‎Таке було під час Другої світової війни, і тоді працювали механізми міжнародного впливу на окупанта — Німеччину. Зараз окупант — росія, вона будь-якими можливими способами уникає цієї розмови, тому питання поки що не вирішене. Тож я не думаю, що порти розблокують», — зауважив президент УЗА. ‎ 

За його словами, Україна зараз здатна експортувати через кордони 1,2—1,5 млн т зернових на місяць за травень і червень. 

«‎За ці два місяці, скажімо, ми експортуємо, 3 млн т, ще 1 млн т ми вже відправили на зовнішні ринки. Тобто до 1 липня ми поставимо десь 47 млн т із запланованих 70 млн т»‎, — акцентував Микола Горбачьов.

Нагадаємо, що вантажі із ЗЗР, які прямували в Україну, але через війну опинилися в морських портах Туреччини, розблоковані.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus