Уряд дозволив експорт жита та мінеральних добрив з України

Уряд скасував заборону на експорт жита та мінеральних добрив та запровадив для цих товарів режим автоматичного ліцензування.

Про це повідомила пресслужба КМУ.

У Кабміні зазначили, що наразі перехідні залишки жита в Україні оцінюються на рівні 73 тис. т, а виробництво зерна прогнозується на рівні 351 тис. т. 

«Це дозволить забезпечити внутрішню потребу у споживанні, яка становить 353 тис. т на рік‎. Водночас  у зв’язку з завершенням посівної кампанії запит на купівлю мінеральних добрив є значно нижчим. А спрямування надлишків цих товарних позицій на експорт дозволить збільшити валютні надходження до країни, що є важливою умовою економічного відновлення», — відмітили в ‎КМУ.

Нагадаємо, що раніше уряд ввів нульову квоту для експорту жита та мінеральних добрив, що фактично означало заборону на їх постачання. Такі заходи були необхідні для забезпечення обов'язкової присутності на ринку цих критично важливих товарів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus