Зерновий коридор: саботаж росії коштуватиме Україні 4-5 млн т недоекспортованої кукурудзи — Богдан Костецький
Через саботаж росії під час інспекції суден, які прямують «зерновим коридором», Україна експортує на 4-5 млн т кукурудзи менше, ніж планувалось.
Про це розповів операційний партнер торгово-аналітичної компанії Barva Invest Богдан Костецький під час онлайн-зустрічі, організованої освітньою платформою «Культиварій».
За словами фахівця, середня кількість суден, які проходять інспекції складає 3-4 на добу, що є катастрофічно мало.
«росіяни чудово усвідомлюють, що вони роблять. Затягують зашморг нашій логістиці, перекриваючи можливість продажу для наших аграріїв. Відповідно вже зараз зрозуміло, що кукурудзи на експорт піде на 4-5 млн т менше, ніж могло б піти», — вважає Богдан Костецький.
На думку експерта компанії Barva Invest, залучення Миколаївського порту до «зернової угоди» покращило б становище, але стабільна робота Спільного координаційного центру (СКЦ) має бути в пріоритеті.
Разом з тим Богдан Костецький зауважив, що зважаючи на сезонність і на перспективи великих об'ємів виробництва кукурудзи у Південній Америці, цінові перспективи для української зернової виглядають досить-таки похмуро.
«В переважній більшості аграрії зараз продають кукурудзу собі у збиток, з метою вивільнення коштів», — відмітив фахівець Barva Invest.
Костецький вважає, що у 2023/24 МР Україна може зіткнутись зі зменшенням посівів кукурудзи, а як наслідок і зменшенням виробництва, переробки та експорту зернової. Натомість фахівець очікує збільшення посівів на користь олійних культур — соняшника, сої і, можливо, ріпаку.
Читайте також: «Прогнози 2023: відмова від добрив, недостача насіння та біоетанол»
Нагадаємо, що, станом на 27 грудня п.р, у Босфорі очікують інспекції 99 суден, з яких 72 — на захід до портів під завантаження, 27 — вже з українською агропродукцією. Деякі судна очікують у водах Туреччини понад місяць.
Платформа «Культиварій» регулярно проводить зустрічі з аграріями та практиками. Переглянути саме цю конференцію можна у записі на платформі «Культиварій» у вкладці «Нове відео» на сайті: https://www.cultivariy.com/
А для того, щоб завжди бути в курсі актуальних подій підписуйтеся на платформу та цілий рік отримуйте корисний контент.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.