Китай створюватиме нові сорти пшениці, кукурудзи та сої, щоб зменшити залежність від імпорту

У п’ятницю Китай видав рекомендації щодо сприяння біотехнологічному вирощуванню, зосереджуючись на інструментах редагування генів і розробці нових сортів пшениці, кукурудзи та сої. Про це пише Reuters.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

План на 2024-2028 роки спрямований на створення «незалежних і контрольованих» джерел насіння для ключових сільгоспкультур, зосереджуючись на вирощуванні високоврожайних сортів пшениці, кукурудзи з високим вмістом олії, високої врожайності та ріпаку.

Цей крок стався в той момент, коли Китай посилює зусилля зі збільшення внутрішньої врожайності ключових культур, таких як соя, щоб зменшити залежність від імпорту з таких країн, як Сполучені Штати, на тлі загрозливої ​​торгової війни.

Документ зобов’язується досліджувати та розробляти точні інструменти для редагування генів з незалежною інтелектуальною власністю та вдосконалювати ключові технології вирощування, йдеться в заяві.

Крім того, будуть докладені зусилля для розведення високопродуктивної худоби, включаючи свиней з сильною відтворювальною здатністю та високою конверсією корму, а також курчат-бройлерів, стійких до захворювань.

Читайте також: Китай заявив про рекордне виробництво зернових цього року і плани модернізувати сільське господарство

  • Китай відтермінував імпорт до 600 тис. т пшениці, переважно австралійського походження, та запропонував частину цих партій іншим покупцям через зниження внутрішнього попиту.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.

Виконано за допомогоюDisqus