Польща вдвічі збільшить потужності терміналу в Славкуві. Після закінчення війни в Україні там вантажитимуть товари з усієї Азії — Туск
Польща розширить потужності терміналу в Славкуві, інвестувавши в нього близько 1 млрд євро. Після закінчення війни в Україні термінал стане перевалочним центром для товарів з усієї Азії. Про це заявив прем'єр-міністр Дональд Туск у понеділок під час візиту до терміналу у Славкуві.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Він нагадав, що було прийнято рішення про інвестування Агентства промислового розвитку (ARP) та його партнерів в інфраструктуру, щоб «практично подвоїти перевантажувальні потужності».
«Скажу без жодного перебільшення, що тут, у Славкуві в Сілезії, у Польщі, у нас буде найбільший логістичний центр такого типу в Європі. Йдеться не лише про побиття рекордів (...), це також буде золота угода для Польщі», — сказав Туск.
Як він наголосив на прес-конференції, Польща хоче заробити великі гроші на відбудові України.
«Ми хочемо допомогти, але ми також хочемо на цьому заробити, і для цього потрібен цей спеціальний хаб», — додав він.
Прем'єр-міністр запевнив, що в майбутньому, після закінчення війни в Україні, Євротермінал у Славкуві буде перевалочним центром для товарів з усієї Азії та Китаю.
«Це великий логістичний проект, найбільший сухий порт (...). Ми розпочинаємо другий етап інвестицій у розширення цього Євротерміналу. У нас ще є кілька таких етапів — третій, четвертий і п’ятий. Ми оцінюємо всю вартість цього проєкту понад один мільярд євро», — сказав Войцех Балчун, президент Агентства промислового розвитку.
Президент ARP оцінив, що це інвестиція, яка «стане рушійною силою» всієї економіки регіону та Польщі. Він наголосив, що також важливо, що кінець найдальшої «широкої колії в Європі» розташований у Славкуві. Він додав, що для забудови є 20 га землі, а поруч є ще 50 гектарів, які потенційно можна було б використовувати.
Євротермінал Славкув розташований на стику найзахіднішої ширококолійної залізничної лінії (1520 мм) та ліній стандартної колії (1435 мм), що сприяє перевантаженню контейнерів, що перевозяться залізницею між Далеким Сходом та Азією, а також Західною Європою, зокрема через Україну. Термінал розширюється, і після завершення будівництва його перевантажувальна потужність становитиме понад 500 тис. TEU (стандартних контейнерів) на рік. Наразі це майже 285 тис. TEU на рік.
Читайте також: «Це результат неконтрольованого надходження зерна з України», — Туск про будівництво нового термінала в Ґданську
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.