Бангладеш імпортуватиме по 700 тис. т пшениці зі США щорічно
Бангладеш підписав угоду про щорічний імпорт 700 тис. т пшениці зі США на наступні п’ять років — у межах спроби домогтися зниження тарифів від адміністрації Трампа на тлі загострення торговельної напруги. Про це пише Reuters з посиланням на офіційні джерела.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Угода була оформлена у вигляді меморандуму про взаєморозуміння, підписаного в Дацці між Міністерством продовольства Бангладеш і торговельною організацією U.S. Wheat Associates.
Вона набула чинності у вирішальний момент: з 1 серпня США планують запровадити 35% тариф на експорт з Бангладеш.
Уряд країни сподівається, що ця угода допоможе скоротити торговельний дефіцит зі США, який становить $6 млрд, і сприятиме кращому режиму для ключових експортних товарів — особливо одягу, який є основною статтею експорту до США.
Фактичний міністр продовольства Бангладеш Алі Імам Маджумдер під час церемонії підписання заявив, що ця угода забезпечить стабільні поставки якісної пшениці за конкурентними цінами та зміцнить торговельні відносини між двома країнами.
«Цей крок демонструє наше прагнення до взаємної довіри та поглиблення економічної співпраці зі Сполученими Штатами», — наголосив він.
Ініціатива з пшеницею розглядається як елемент ширшої дипломатичної та торговельної стратегії, спрямованої на пом’якшення позиції Вашингтона та відкриття простору для подальших переговорів.
У Міністерстві торгівлі Бангладеш зазначили, що переговори з американськими партнерами тривають — з метою зменшення ставок мита, оскільки такі високі тарифи можуть суттєво підірвати конкурентоспроможність країни на ринку США.
Щороку Бангладеш імпортує близько 7 млн т пшениці, основна частина якої надходить з чорноморського регіону через нижчу ціну. Менші обсяги вищої якості — зокрема зі США — закуповуються для змішування.
Читайте також: Україна попросить ЄС ввести санкції проти Бангладеш за торгівлю краденим зерном
Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2025 р.