Нові плуги від Pöttinger. Розбираємо їх потужність, агрегування з тракторами та захист від перевантажень
Pöttinger оновлює лінійку потужних навісних оборотних плугів від 4 до 6 корпусів. Тепер вони мають назву SERVO 4000. Володимир Мірненко, бренд-менеджер компанії «Пьотінгер Україна», пояснює що ще, окрім назви, було оновлено.
Яка техніка потрібна для нових плугів від Pöttinger?
Для експлуатації нових плугів від Pöttinger вам знадобиться 35 к.с. на корпус. Мінімальні вимоги до потужності 140, 175 та 210 к.с на 4, 5 та 6-корпусні моделі відповідно. Разом з тим, всю конструкцію плуга зроблено з запасом міцності і всі моделі мають клас потужності до 360 к.с. Тобто, можуть агрегатуватися з такими тракторами без ризику пошкодження. Серія SERVO 4000 є найпотужнішими плугами з лінійки навісних моделей Pöttinger. Вона приходить на зміну SERVO 45, яка досягла значної популярності на німецькому ринку (11%). Ціль оновленої лінійки SERVO 4000 — перевершити цей результат.
Навіска полегшує підйом
В класі потужностей від 140 до 360 к.с. є велика кількість тракторів, і в кожного з них своя геометрія навіски. Компанія Pöttinger переробила навіску плуга так, щоб оптимально адаптуватися під кожну з них. Верхня тяга може кріпитися в два подовжених та два фіксованих отвори. Всі вони розміщені дещо нижче, щоб тяга мала більш горизонтальне розміщення. Це полегшує підйом. Суцільний вал, що кріпиться на нижні тяги, може бути встановлений в чотири різні положення. Категорію навіски можна обрати між 2 або 3.
В гідравлічні лінії в базовій комплектації інтегровано масляні фільтри, що захищають гідравлічні компоненти від бруду. Гідравлічні шланги проходять через порожнистий вал діаметром 130 мм до рами плуга. Систему налаштування вертикальності гринделів інтегровано в трикутник навіски. Таким чином її захищено від пилу та бруду. Тепер поворотний механізм опирається на обмежувач в місці кріплення поворотного циліндра. Всі навантаження поглинаються і це покращує довговічність.
Маятниковий механізм тепер литий та більш вигнутий. Це збільшує діапазон налаштування першого корпусу. Рівний стик між сусідніми проходами можна налаштувати за внутрішньої ширини колії трактора від 1 до 1,5 метра. Якщо плуг буде експлуатуватися з різними тракторами, то можна встановити опційний гідроциліндр налаштування положення першого корпусу. В базовій комплектації це налаштування проводять механічною тягою з шкалою.
Моделі plus мають гідравлічну систему налаштування робочої ширини. Шкалу, що показує поточне налаштування, видно з кабіни трактора. Налаштування безступеневе від 32 до 59 см на корпус. В стандартних моделей робоча ширина налаштовується в тих самих межах за допомогою шести отворів. Таким чином, 6-корпусна модель з максимальною шириною налаштування буде мати робочу ширину 3,54 м. Плуг може бути опційно оснащений системою посилення тяги Traction Control. Вона забезпечує активне перенесення ваги плуга на задню вісь трактора і цим досягається зменшення пробуксовки. Сила тяги налаштовується гідравлічно і при максимальному налаштуванні в 180 бар на задню вісь трактора можна перенести до 1,2 тонни.
Опорне колесо
Для контролю глибини може використовуватися подвійне чи маятниково-транспортне колесо. Обидва види коліс можуть мати як механічну, так і гідравлічну системи налаштування глибини. Перевагою маятниково-транспортного колеса є те, що ця система може використовуватися і для перенесення частини ваги плуга при транспортуванні. Переведення з робочого в транспортне положення для досвідченого користувача займає лічені хвилини. За використання потужного трактора та переднього баласту, плуг можна транспортувати з подвійним колесом в підвішеному стані. Для менших тракторів рекомендовано маятниково-транспортне колесо, особливо для 5 та 6-корпусних моделей.
Основна рама
Переріз рами лишився незмінним — квадрат 100 на 100 мм з товщиною стінки в 10 мм. Оптимізовано кріплення корпусів, що зменшило кількість отворів на рамі. Це має покращити стабільність та довговічність рами. Основний трикутник, що з’єднує центральну раму з обертальним механізмом, проходить суцільними пластинами від першого до третього корпусів. Болтовими з’єднаннями він фіксується зверху та знизу рами. Pöttinger не використовує суцільні гвинти, а по одному з кожного боку. Це дозволяє надійно зафіксувати пластини без здавлювання рами. В залежності від кількості корпусів можливі чотири варіанти рами: 4, 4+1, 5, 5+1.
Плуг буде потребувати одне гідравлічне з’єднання подвійної дії для обертання. Додаткові з’єднання знадобляться для опцій:
- з’єднання подвійної дії для моделей з гідравлічною зміною робочої ширини plus;
- з’єднання простої дії для гідравлічної системи захисту від перевантажень nova;
- з’єднання подвійної дії для гідравлічного налаштування положення першого корпусу;
- з’єднання подвійної дії для гідравлічного налаштування глибини;
- з’єднання простої дії для системи посилення тяги Traction Control;
- з’єднання простої дії для захвату котка зворотного ущільнення.
Ті функції, які ви не плануєте змінювати в процесі роботи, можна налаштувати на старті тимчасово приєднавши до гідравліки трактора. Наприклад, гідравлічні з’єднання для налаштування сили спрацювання системи захисту чи системи посилення тяги в роботі можуть бути не приєднаними до трактора. Це зручно, якщо в трактора недостатня кількість муфт. Гідравлічні шланги на плугові позначені різними кольорами, а наклейка на рамі дозволяє швидко розібратися які шланги за що відповідають.
Захист від перевантажень
Серія плугів nova має гідравлічну систему захисту від перевантажень та рекомендована для ґрунтів з великою кількістю каміння. В стандартній комплектації плуги оснащено розривними болтами. Сила спрацювання 6 500 кг на долото. Розривні болти мають переваги перед зрізними: при спрацюванні болт спочатку розтягується, зменшується в діаметрі і потім розривається.
Таким чином, залишки болта не потрібно вибивати з отворів, а самі отвори не пошкоджуються. Навіть при багаторазовому спрацюванні отвори лишаються круглими і корпус надійно фіксується без люфтів. Сила спрацювання розривного болта не залежить від того, наскільки сильно він закручений. Амплітуда відхилення корпусу при спрацюванні системи захисту — 65 см. Цього достатньо навіть при наїзді не великі брили.
На плуг можна встановити п’ять видів передплужників в залежності від культур, виду ґрунтів та глибини оранки. Наприклад, передплужник V4 RW виготовлений з спеціального пластику, що є максимально ковзким. Це незамінний вибір для болотистих та глеїстих ґрунтів. Найпопулярнішими є V2 та V6 призначені для глибокої оранки з великою кількістю пожнивних решток. Глибина роботи передплужників регулюється без інструментів, за допомогою штифта та системи отворів. Від перевантаження передплужники захищені зрізними болтами.
В сухому залишку
В новій серії найбільших навісних плугів від Pöttinger SERVO 4000 збільшено клас потужності до 360 к.с., тобто плуги стали надійнішими, їх зроблено з значним запасом міцності. Плуги можуть експлуатуватись з значно потужнішими тракторами, а оновлення навіски робить зручним приєднання плуга до будь-якого трактора. Спектр опцій, моделей та комплектацій залишився традиційно широким. Ви можете зібрати плуга під ваші умови та задачі. Високий клас потужності дозволяє неймовірні 3,54 м робочої ширини в 6-корпусному виконанні. Це продуктивність на рівні 7 чи 8-корпусних плугів, але з збереженням всіх переваг навісних 6-корпусних.
Володимир Мірненко, бренд-менеджер «Пьотінгер Україна»