Как выглядит «справедливое» невозмещение «зернового» НДС

Сергей Стоянов, генеральный директор УАК

Вот и всё, «справедливість Є»: в Украине еще три года фактически будет дискриминироваться экспорт зерновых культур, который составляет основу аграрного экспортного потенциала страны. В соотвествии с Законом от 28 декабря 2014 года № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»:

Всё оформили через «Перехідні положення», добавив в них пункт 15-2.

...«15-2. Тимчасово до 31 грудня 2017 року включно від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 — 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами — виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств — виробників.

Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

При формуванні податкового кредиту по придбаних та/або виготовлених необоротних активах, які одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних податком на додану вартість операціях, зазначених в абзацах першому та другому цього пункту, норми статті 199 цього Кодексу не застосовуються, сплачені (нараховані) суми податку на додану вартість по таких необоротних активах включаються до податкового кредиту.

Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом.

До 31 грудня 2017 року включно призупинити дію пункту 197.21 статті 197 цього Кодексу»;...

Это касается всех — и производителей зерна, и зернотрейдеров! Так «справедливо» решила Верховна Рада Украины. И что особенно «справеливо», что производители при экспорте выращенного ими же зерна не будут иметь права на возмещение НДС, уплаченного поставщикам ресурсов, израсходованных на производство — удобрений, ГСМ, СЗР и др.

Хотя есть в этом вопросе одна «арбузная корка», дающая надежды. Посмотрим как на неё будут «наступать»!

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus