Посівна, на рахунку нуль, треба платити за насіння. Що робити?
12 карток

Посівна, на рахунку нуль, треба платити за насіння. Що робити?

25 січня 2022, 09:00
17179
0

У лексиконі сучасних бізнесменів багато цікавих, іноді лякаючих слів. Овердрафт одне з таких. Хоча, як кажуть банкіри, перший овердрафт було видано ще у 18 столітті. Цікаво, що, на відміну від звичайного кредиту, заборгованість з овердрафту погашається автоматично. А використати його краще для термінових потреб. Докладніше про цей фінансовий інструмент розповів начальник відділу по роботі з малими та середніми підприємствами «Правекс Банку» Олексій Кривоног.

Олексій Кривоног, начальник відділу по роботі з малими та середніми підприємствами «Правекс Банку»

01

Що таке овердрафт?

Овердрафт — це короткостроковий кредитний продукт (видається на термін до 1 року).

Уявімо ситуацію: за місяць посівна, на рахунку компанії закінчуються гроші. Постачальники просять заплатити за насіння, агрохімію і паливо. Але було б чим — треба заходити в мінус. Ви йдете в банк, який видає грошовий ліміт, у межах якого розраховуєтесь із постачальниками. 

Ось це і є овердрафт.

02

Чим відрізняється від звичайного кредиту?

«Від звичайного кредиту овердрафт відрізняється тим, що погашення заборгованості здійснюється автоматично. Гроші зараховуються з усіх сум, що надходять на рахунок клієнта у відповідний період. Тобто автоматично знижуються витрати клієнта щодо сплати відсотків по овердрафту», — сказав Олексій Кривоног.

03

У яких випадках аграрному підприємству краще використовувати саме овердрафт?

Він найбільше підходить для перекриття короткотермінових розривів ліквідності підприємств. Коли вам потрібно заплатити вже зараз, і ніхто не чекатиме, коли отримаєте прибутки.

Це може бути закупівля палива, засобів захисту рослин, добрив, виплата зарплати чи сплата податків.

Овердрафт передбачає, що клієнт отримує стабільні щомісячні надходження (у вигляді виручки) на поточний рахунок у банку протягом строку кредитування.

Цей вид кредитування підійде для аграріїв у яких відсутній або майже відсутній фактор сезонності. Тобто мова про підприємства, які, крім вирощування, як правило, займаються також зберіганням і переробкою агропродукції.

04

Чи потрібне забезпечення для видачі овердрафту?

Ні, і це велика перевага овердрафту. Вам не потрібно надавати ніякого майна в заставу.

Банку це економить час на розгляд заявки, а клієнту не треба витрачати гроші на оформлення та страхування застави.

05

Як часто потрібно обнуляти овердрафт?

Безперервно користуватися овердрафтом можна від 30 до 90 днів.

06

Які овердрафти для малого й середнього бізнесу пропонує «Правекс Банк», що входить до міжнародної банківської групи Intesa Sanpaolo?

Банк пропонує для аграріїв стандартний продукт «Овердрафт на поточний рахунок для юридичних осіб». Овердрафт встановлюється в розмірі від 20% до 40% від середньомісячного чистого обороту клієнта.

«Звісно, у кожного клієнта, особливо з агросектору, є конкретні особливості та потреби. Наприклад, сезонні коливання виручки — фактор, який не можна не враховувати», — зазначив Олексій Кривоног.

У такому разі «Правекс Банк» може узгодити індивідуальні умови до стандартного продукту. Також фінустанова планує встановлювати невеликі ліміти овердрафтів при відкритті рахунку юрособи в банку та здійснювати періодичні проведення продуктових кампаній. Це коли діючим клієнтам банку (на основі його оборотів) будуть пропонувати встановлення лімітів овердрафту на пільгових умовах.

07

Від чого залежить ліміт овердрафту?

Як частина Intesa Sanpaolo, «Правекс Банк» прагне побудувати довгострокову та прозору співпрацю з клієнтами. Для діючих клієнтів (які обслуговуються в банку більше 12 місяців) «Правекс Банку» ліміт овердрафту складає до 40% від суми середньомісячних чистих надходжень клієнта.

«Простими словами, це виручка, яку клієнт регулярно проводить по поточному рахунку в банку. Але це не стосується отримання кредитів та перерахування грошей з інших власних рахунків» — сказав Олексій Кривоног .

Для нових клієнтів (які обслуговуються у банку менше 12 місяців або тільки планують почати співпрацю з банком) ліміт овердрафту з 4-го місяця обслуговування в банку складає до 30% від суми середньомісячних надходжень. Тобто це виручка, яку клієнт готовий перевести на обслуговування в банк. На перші 3 місяці — 20% від суми підтверджених середньомісячних чистих надходжень в інших банках.

08

Які платежі можна проводити за рахунок овердрафту?

Будь-які платежі, пов’язані з операційною діяльністю. Можна сплатити за товари, роботи й послуги, виплачувати зарплату, податки чи виробничі витрати.

Однак, не можна за рахунок овердрафту погасити основний борг за будь-якими кредитними операціями. Це ж стосується сплати відсотків за кредитами, надання та повернення позик, виплати дивідендів, купівлі основних засобів.

09

Скільки часу потрібно для оформлення овердрафту?

Якщо клієнт оперативно надає документи в банк, то для отримання індивідуального рішення та оформлення овердрафту в «Правекс Банку» потрібно один-два тижні. Банк працює над тим, щоб скоротити цей час до кількох днів.

10

Які умови надання овердрафту в «Правекс Банку»?

Сума фінансування — від 500 тис. грн. Від 20% до 40% середньомісячного чистого обороту позичальника за останні 12 місяців.

Строк фінансування — 12 місяців з можливістю продовження на наступний термін.

Валюта фінансування — гривня.

Порядок погашення — кожні 30-90 календарних днів.

Без забезпечення за умови відповідності фінансового стану позичальника вимогам кредитної політики банку.

11

Які потрібні документи для оформлення овердрафту?

Стандартні документи для оцінки кредитоспроможності: фінансова звітність із певними коментарями, дані щодо діючого кредитного портфелю, інформація про чисті надходження коштів на рахунки в інших банках та ін.

12

Які умови погашення овердрафту?

Щомісячна сплата відсотків. І залежно від погоджених умов період обнуління заборгованості  — від 30 до 90 днів. 

Виконано за допомогоюDisqus