Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com
Народився в місті Потсдам, Німеччина.
Рідне місто — Одеса.
Освіта
- 1992 р. — Одеський політехнічний інститут (інженерно-економічний факультет, спеціальність «Автоматизовані системи керування підприємствами»).
Кар'єра
-
1995 р. — разом із партнерами заснував металотрейдингове підприємство «ВВК Юг». Почав співпрацювати з Сергієм Грозою. Надалі весь бізнес партнери розвиватимуть разом.
-
2001 р. — партнери придбали «ЗПК «Інзерноекспорт».
-
2003 р. — придбали «Олімпекс Купе Інтернейшнл».
-
2004 р. — партнери придбали термінал «Омега», що знаходиться на території «Олімпекс Купе Інтернейшнл», та провели реконструкцію його потужностей для адаптації під експорт зернових.
-
2006 р. — залучили інвестиції Raiffeisen Bank та почали будівництво нового сучасного зернового терміналу на території «Олімпекс Купе Інтернейшнл».
-
2009 р. — залучили інвестиції CHS Group Inc. для продовження будівництва нового терміналу.
-
2010 р. — здали в експлуатацію першу чергу будівництва нового терміналу.
-
2015 р. — здали в експлуатацію другу і третю черги будівництва.
-
2015 р. — залучили інвестиції ЄБРР для завершення 4-ї черги будівництва зернового терміналу, будівництва мережі внутрішніх елеваторів в різних регіонах України, будівництва окремого заводу для переробки зернових та запуску роботи цього заводу.
-
2017 р. — підключили до технологічної схеми зернового терміналу «Олімпекс Купе Інтернейшнл» виробничу ділянку «Сухий порт».
-
2019 р. — здали в експлуатацію четверту чергу будівництва.
- 2019 р. — керуюча компанія G.N. Terminal Enterprises LTD (Дубай, ОАЕ), що входить в GNT Group, взяла два кредити у американських інвестиційних компаній Innovatus Capital Partners (Innovatus) і Argentem Creek Partners (ACP): $75 млн у ACP та $20 млн у Innovatus. Кошти мали бути спрямовані на погашення кредиту ЄБРР та викуп 26% частки CHS Europe S.a.r.l. у зерновому терміналі «Олімпекс Купе Інтернейшнл».
- 2023 р. — Суд Англії ухвалив рішення про всесвітнє заморожування активів Сергія Грози та Володимира Науменка на суму $118 млн.
Скандали
У 2009 році Сергій Гроза та Володимир Науменко залучили інвестиції американської компанії CHS Group Inc. для продовження будівництва терміналу. За умовами договору, CHS мала отримати привілейовані умови перевалки на терміналі. Але ті умови, які фактично побачила, її не задовольнили. У CHS це розцінили як умисні дії, спрямовані на її витіснення з активу. CHS звернулася у міжнародні суди — з $35 млн, вкладених у термінал, CHS через суд вдалось частину повернути.
У 2023 році Суд Англії задовольнив позов американських інвесткомпаній Innovatus і ACP щодо зморожування активів Грози та Науменка на $118 млн. Фонди підозрюють власників GNT у шахрайстві та ліквідації заставного зерна (майже 400 тис т) на суму $130 млн без погодження із кредиторами. Згодом фонди оголосили про початок процедури банкрутства «Олімпекс Купе Інтернейшнл».
Гроза та Науменко заявили у медіа, що труднощі з погашенням кредитів сталися через пандемію Covid-19 у 2020-21 році та повномасштабну війну з росією.
Стиль життя
Сім'я: одружений, двоє дітей.