Олександр Петров

Голова ради директорів, головний засновник-акціонер «ІМК»
13239

Олександр Петров народився Росії.

Освіта

1981 р. — закінчив Військово-медичну академію в Ленінграді (Санкт-Петербург, Росія).

Кар'єра, бізнес

1980-і рр. — служив військовим лікарем в авіаційному полку під Києвом.

1995 р. — після звільнення в запас розпочав підприємницьку діяльність на керівних посадах.

1998 р. — придбав Кременчуцький молокопереробний завод (КМПЗ) у Полтавській області. За наступні 4 роки модернізував завод і став найбільшим виробником молочної продукції в області з брендом «Кремез».

2003 р. — Петров і партнери продали КМПЗ російської компанії Unimilk Group.

2003-2007 рр. — скуповує молокопереробні заводи. Створена після продажу КМПЗ корпорація «Клуб сиру» протягом наступних п'яти років перетворилася на найбільшого виробника сиру в Україні з часткою на ринку 14%.

2007 р. — продав сироварну корпорацію за $200 млн російської інвестиційної компанії «Ренесанс Капітал». А керуючу компанію «Клуб Сиру» перейменував на «Індустріальну молочну компанію» («ІМК»).

Цікаві факти

  • У старших класах думав, чиїми стопами йти — батька-військового чи матері-лікаря. У результаті вступив до Ленінградської військово-медичної академії. Закінчив її за спеціальністю «психоневролог».
  • Основний капітал Олександр Петров разом із своїм братом Ігорем заробив у 90-х роках. Їхня компанія «Енергія-Інвест» забезпечувала посередницькі операції з електроенергією.
  • Згідно з неофіційною інформацією, росіяни заплатили братам Петровим за «Кремез» понад $5 млн. Ці гроші стали основними інвестиціями, вкладеними у створення корпорації «Клубу сиру». На початку 2006 р. Росія завдала нищівного удару по сирному бізнесу Петрова. Північна сусідка заборонила імпорт тваринницької продукції із України. Приблизно в цей же час Міжнародна фінансова корпорація відмовила в кредитній лінії на $50 млн. І Олександр Леонідович терміново вирушив на пошуки інвестора.

Нагороди

  • Здобув почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Статки

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 8 грудня 2021