Джордж Рор

Засновник NCH Capital, бенефіціар «Агропросперіс»
10491

Джордж Рор (George Rohr) народився 1954 р. у Боготі, Колумбія. Живе у Нью-Йорку.

Освіта

Джордж Рор отримав ступінь бакалавра з економіки в Гарвардському коледжі та магістра ділового адміністрування в Гарвардській школі бізнесу.

Кар'єра

1978 р. — розпочав кар'єру в Newsweek як директор зі спеціальних проектів.

Початок 80-х. — заснував видавничу компанію у сфері медицини, яку продав у 1986 р., а потім придбав інші інформаційні компанії, які також продав.

1993 р. — разом з Морісом Табасініком заснував NCH Capital.

1998 р. — перша інвестиція Джорджа Рора в Україну, на гроші фонду збудували дніпропетровський бізнес-центр.

2006 р. — розпочато інвестиції у сільське господарство України.

2014 р. — створив агрохолдинг «Агропросперіс».

2015 р. — Джорджа Рор став співвласником банку. Дочірня компанія NCH Capital уклала угоду з придбання Астра Банку, визнаного неплатоспроможним. З наступного року банк вийшов на ринок під новим брендом — Агропросперіс Банк.

Бізнес в Україні та у світі

Загальний капітал NCH Capital становить близько $3 млрд. NCH Capital володіє холдингами не безпосередньо, а через кіпрські офшори NAP Holdings (Ukraine) Limited та ATS Agribusiness Investments Limited. Останній також активно скуповує землю у Молдові.

Найуспішнішою інвестицією NCH Capital вважається універмаг «Україна», викуплений у 2002 р. У цей проект вклали $25 млн, у 2006 р. його продали ірландській Quinn Group за $60 млн.

NCH ​​зібрала близько 820 тис. га в Україні, Росії, Молдові, Болгарії, Казахстані та Румунії. В Україні всі землі NCH Capital з 2014 р. об'єднані у «Агропросперіс».В Україні Джордж Рор також володіє Агропросперісом Банком. У Росії сільськогосподарський напрямок NCH Capital представлений групою компаній «АгроТерра». Джордж Рор є співвласників 63 латвійських компаній, таких як AS Sidrabe, SIA ?ipša fabrika та ін.

Цікаві факти

  • Має всі підстави претендувати на українське громадянство: його батько родом зі Львова, мати – з Мукачевого.
  • Джордж Рор пишається тим, що почав інвестувати в країни колишнього СРСР ще 1991 року.
  • NCH Capital відмовляє всім журналістам у запитах про інвестиції та інші особливості бізнесу холдингу.

Благодійність

Родина Джорджа Рора постійно допомагає єврейським громадам, зокрема в Україні та Росії. Фонд сім'ї Рор забезпечує заробітною платою майже 200 рабинів-любавичів та їхніх сімей у країнах колишнього Радянського Союзу. Джорджу Рору належить ініціатива створення будинків Хабада в кампусах коледжів по всіх США.

Конфлікти

  • Джорджа Рора звинувачували в атаці українських фермерів. ЗМІ писали у 2017 р., Джорж Рор обманом скуповує землі в українських фермерів.
  • Італієць Дал Біанко Наццарено, який з діловими партнерами зареєстрував сільгоспфірму «Коджен-Б» у Сумській області, повідомив, що його землі намагається захопити «Білопілля Агросвіт» («Агропросперіс»).

Що говорять про Джорджа Рора


Голова харківської єврейської громади Олександр Кагановський: «Невисока людина з тихим голосом, непомітно одягнена. Зовсім не нагадує великого бізнесмена» (Forbes).

Олександр Кагановський: «Рор не приймає галасу навколо своєї діяльності» (Forbes).

«Ділікатний, привабливий, скромний, із залізною діловою хваткою.Вважає за краще діяти, а не міркувати» (ЗМІ).


Стиль життя

Сім'я: Дружина Памела Л. Рор (Pamela L. Rohr), четверо дітей.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 16 грудня 2021