Агропросперіс

Виробництво зернових та олійних культур
66368

«Агропросперіс» — група компаній, яка надає повний комплекс товарів та послуг для вирощування зернових та олійних культур, фінансування їх виробництва, а потім зберігання та продажу врожаїв на світові ринки.

Земельний банк — 300 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Сумська, Чернігівська, Харківська, Полтавська, Вінницька, Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Волинька і Львівська області.

Основним інвестором групи є американська транснаціональна інвестиційна група NCH Capital (Нью-Йорк, США). NCH Capital (США) — компанія, яка керує активами загальною вартістю $3,5 млрд через різноманітні інвестиційні фонди у всьому світі.

Основні бенефіціари — Джордж Рор і Моріс Табасінік.

Профіль бізнесу «Агропросперіс»

Читайте також: Бизнес-завтрак с HR-директорами МХП, Ukrlandfarming, Агропросперис, Cygnet

Виробництво та експорт зернових та олійних культур 

«Агропросперіс» — виробник та експортер сільськогосподарських культур Чорноморського регіону.Виробництво представлено 5 об'єднаннями, що працюють у всіх основних регіонах України:

Читайте також: Бизнес-завтрак с HR-директорами МХП, Ukrlandfarming, Агропросперис, Cygnet

 Активи «Агропросперіс»

Спеціалізація підприємств «Агропросперіс»: вирощування пшениці, ріпаку, кукурудзи, соняшнику, сої.

У 2016 р. група експортувала понад 2,5 млн т агропродукції (+1 млн т до 2015 р.). У структурі експорту «Агропросперіс» у 2016 р. 1,3 млн т склали зернові та олійні культури виробництва підприємств групи, 1,2 млн т — закуплено у малих та середніх агровиробників.

80% агропродукції «Агропросперіс» експортував до країн Азії, Європи та Африки. Найбільша частка — 30% — припадає на Індію, країни Євросоюзу —23%. Найбільший попит на міжнародних ринках має пшениця, її частка у експорті групи перевищує 50%.

«Агропросперіс» у 2016/17 МР експортував 794 тис. т пшениці, 698 тис. т кукурудзи.

Читайте також: ТОП-15 экспортеров пшеницы в 2016/17 МГ

У 2018 р. компанія уклала першу в Україні своп-операцію на постачання 10 тис. т кукурудзи на СРТ базисі Одеса з прив'язкою до цінового індикатора Thomson Reuters. Перший своп-контракт укладено між «Агропросперіс» та Spike Trade AG за посередництва швейцарської брокерської компанії SCB за ціною $168,75 за 1 т із прив'язкою до цінового індикатора Thomson Reuters на українську кукурудзу.

Логістика та елеватори

Логістика здійснюється через 12 елеваторів групи.

Елеватори «Агропросперіс»

Компанія «Агропросперіс» у 2018 р. зосереджена на збільшенні ефективності роботи 3 елеваторів. Для підвищення ефективності елеваторів компанія реалізовує низку проектів, серед них:

  • встановлення 2 нових сушарок на Кролевецькому та Радивилівському елеваторах, які дозволять вдвічі збільшити швидкість приймання та сушіння кукурудзи;
  • реконструкція елеватора «Агродар-Бар»: встановлення 2 додаткових точок приймання та 1 додаткової точки відвантаження. На одну із зерносушарок встановлюється теплогенератор на пелетах.

На сьогодні між елеваторами та портами курсують 300 власних вагонів.

Банківські послуги

Фінансовий напрямок діяльності представлений «Агропросперіс Банком», до придбання інвестором у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України у липні 2015 р. — «Астра Банк».

«Агропросперіс Банк» — український банк, який фінансує малих та середніх сільгоспвиробників (близько 65% клієнтів банку — підприємства, які обробляють до 1 тис. га). Банк надає фінансування під заставу майбутнього врожаю чи зерна на елеваторі та став першим в Україні банком, який кредитує під аграрні розписки.

Основний акціонер — «Агро Холдінгс Лімітед» (Кіпр), дочірня компанія NCH Capital (США).

«Агропросперіс Банк» у 2016 р. підписав рекордні 26 аграрних розписок. У лютому 2016 р. банк підписав першу в Україні фінансову аграрну розписку на суму 457 тис. грн, яку було оформлено у Вінницькій області під заставу майбутнього врожаю пшениці озимої. У 2017 р. «Агропросперіс Банк» профінансував третину всіх аграрних розписок, виданих в Україні.

Разом із постачальником сільськогосподарської техніки «Агріматко-Україна», «Агропросперіс Банк» із листопада 2018 р. кредитуватиме покупку сільгосптехніки.

«Агропросперіс» у рейтингах

2014 р. — 3-є місце в рейтингу «Топ 100 Латифундистів України».

2016 р. — 2-е місце в рейтингу «ТОП-8 експортерів насіння соняшника 2016 року».

2017 р. — 13-е місце в рейтингу «ТОП-15 експортерів кукурудзи в 2016/2017 МР»; дев'яте місце в рейтингу найбільших експортерів пшениці у 2016/17 МР.

2020 р. — 3-є місце рейтингу «Топ 100 Латифундистів України».

Історія розвитку «Агропросперіс»

2018 р. — компанія уклала першу в Україні своп-операцію на постачання 10 тис. т кукурудзи на СРТ базисі Одеса з прив'язкою до цінового індикатора Thomson Reuters.

2019 р. — «Агропросперіс Банк» отримав кредит у гривнях в еквіваленті €5 млн для фінансування агровиробників від Європейського фонду для Південно-Східної Європи (EFSE). «Агропросперіс» продав підприємство «Летичів Агро» закритому недиверсифікованому венчурному корпоративному інвестиційному фонду «Кондитерінвест», який входить до «Укрпромінвесту». Компанія «Агропросперіс» представила на ринку України лінійку засобів захисту рослин, завезену за програмою прямого імпорту для власних агропідприємств, а також для реалізації національним агровиробникам.

Конфлікти «Агропросперіс»

2016 р. — прокуратура та СБУ провели обшук на агропідприємстві «Білопілля Агро».

2017 р. — вилучення документації у підприємства «Білопілля Агро». Обшуки прокуратури та СБУ.

2023 р. — «Агропросперіс» розриває контракти з аграріями через закриття «зернового коридору» і неможливість вивезти зерно з терміналу.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Осьмачко Ігор
Генеральний директор, комерційний директор
Граца Дмитро
Технічний керівник
Горова Людмила
Директор з управління персоналом
Бертрам Михаэль
Бертрам Михаэль
Глава представительства NCH в Украине,

Структура компанії

Нью Агро Менеджмент
Выращивание зерновых и технических культур
Рей Агро
Выращивание зерновых и технических культур
Био Агро
Выращивание зерновых и технических культур
Агропросперис Банк
Финансирование производителей зерна